Anasayfa >

Diğer Haberler >

Bu ilçe İstanbul’un parlayan yıldızı olacak!

Bu ilçe İstanbul’un parlayan yıldızı olacak!

03 Haziran 2015 Çarşamba, 10:41:35
Bu ilçe İstanbul’un parlayan yıldızı olacak!
Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise İstanbul’un en iyi ilçesi dendiğinde ilk akla gelen ilçenin Başakşehir olması için çalıştıklarını ifade etti.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile birlikte ilçeyi dolaşarak vatandaşları selamlayan Davutoğlu, Güvercintepe Mahallesi’nde düzenlenen etkinliğe katıldı. Burada vatandaşlara hitap eden Başbakan Davutoğlu, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye açısından çok önemli olduğunu belirterek, seçimlerin ülkenin geleceği, demokrasisi ve istikrarı için bir sınav niteliği taşıdığını vurguladı.

 

 

Eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Başakşehir’e gelen Başbakan Davutoğlu’na Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel ve Ak Parti İstanbul milletvekili adayları eşlik etti.

 

 

“Metro hattını Kayaşehir’e kadar uzatıyoruz”

Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasında Başakşehir ilçesinde yapılan çalışmalardan söz etti. Davutoğlu “Başakşehir’de tapu sorununu, ulaşım sorununu çözdük. Metro hattını Kayaşehir’e kadar uzatıyoruz. Mahmutbey, Kabataş, Gayrettepe hattını da bu hatla bağlıyoruz. Metro İstanbul’un en uçtaki köşesine kadar uzanacak. Hangi ilçede ne varsa Başakşehir’de de o olacak. Güvercintepe İstanbul’un merkezi oluyor. Göreve geldiğimiz günden bu güne 737 hastane yaptık. Başakşehir’e, İkitelli’ye 2682 yataklı dev bir şehir hastanesi yapıyoruz” dedi.

 

 

“Güvercintepe’ye raylı sistem geliyor”

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise konuşmasında Başakşehir’in Türkiye'de hız kazanan modern şehirciliğin simgesi haline geldiğini belirtti. Uysal “Güvercintepe, Şahintepe, Altınşehir Mahallelerimiz geçmişte yaşadıkları mahrumiyetlerin ödülünü artık alacak. Kanal İstanbul buradan geçerse Güvercintepe deniz manzaralı olacak. Bölge değerlendiğinde vatandaşımıza sizi burada tutmazlar, diyorlar. Tapuları cebinde olan sizleri kimse buradan gönderemez. Burada önce alt yapı sorunlarını hallettik. Okullarımızı yeniledik. Raylı sistem inşallah Güvercintepe’den geçecek. Vadi projemiz de burada yer alıyor. Bundan sonra İstanbul’un en iyi ilçesi neresi dendiğinde ilk akla gelecek yer Başakşehir olacak”

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER