Anasayfa >

Diğer Haberler >

Tuzla Yat Limanı projesinde planlar değişti!

Tuzla Yat Limanı projesinde planlar değişti!

02 Haziran 2015 Salı, 15:19:38
Tuzla Yat Limanı projesinde planlar değişti!
Tuzla Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı’na ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı askıya çıktı. İşte Tuzla Yat Limanı imar planı detayları…

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


Tuzla Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı’na ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı askıya çıktı.

 


2 Haziran 2015’te askıya çıkan imar planı 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 1 Temmuz 2015’te askıdan inecek.


Toplam 823 yat kapasitesine sahip olan Tuzla Yat Limanı projesi  200 balıkçı barınağını da içinde barındırıyor.


525 bin 477,264 metrekare alan üzerinde planlanan Tuzla Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı projesinde idari ve hizmet tesisleri ve ticari üniteleri de barındırıyor.


İstanbul Tuzla’da Marmados Koyu’nda konumlanan Tuzla Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı projesinin inşaat çalışmaları hala devam ediyor.

 

 


Proje uygulama aşamasında zemin yapısında oluşan sorunlar dolayısı ile yat limanı kara alanının (yat limanı alanı+ çekek alanı) yüzölçümü değişmeden Mer’i plandaki yat limanı alanı ve çekek alanının formuna yönelik değişiklikler yapılarak bahse konu meri plana işlenmiştir. Yat limanı alanı ve çekek alanının kuzeyinde bulunan rekreasyon alanın bir kısmı ise yat limanı alanı ve çekek alanı olarak planlanıyor. 

 

 

 

İmar planı detayları için tıklayınız

 

Raporlar için tıklayınız

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER