Anasayfa >

Diğer Haberler >

Başkan Akgün: "Köprü çökerse felaket yaşanır"

Başkan Akgün: "Köprü çökerse felaket yaşanır"

02 Haziran 2015 Salı, 15:03:53
Başkan Akgün: Köprü çökerse felaket yaşanır
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, lodosun etkisiyle bir bölümü çöken Büyükçekmece D 100 Karayolu Mimarsinan Köprüsü'yle ilgili, "D 100 Karayolu Mimarsinan Köprüsü çöktüğü zaman Büyükçekmece dolayısıyla da İstanbul felç olacaktır. Hiçbirimizin arzu etmediği felaketlerle karşılaşabiliriz" dedi.

Geçtiğimiz aylarda lodosun etkisiyle bir bölümü çöken Büyükçekmece D 100 Karayolu Mimarsinan Köprüsü'nde çökmenin devam ettiğini belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yetkilileri uyardı.
Ekonomik ömrünü tamamlayan ve her gün biraz daha çökme görülen köprünün kolon ve kirişlerinde de yarılmalar gözleniyor.

"ÇOK BÜYÜK ZAİYAT VERİRİZ"
Geçtiğimiz Şubat ayında lodosun yol açtığı dalgalar, E-5 Karayolu'ndaki Büyükçekmece D 100 Karayolu üzerindeki Mimarsinan Köprüsü'nün sol şeridinde 4-5 metre eninde ve yaklaşık 30-40 santimetre derinliğinde çökme meydana getirmişti.
Büyükçekmece Belediye Meclisi'nin Haziran ayı birinci oturumunda konuyu gündeme getiren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Büyükçekmece D 100 Karayolu üzerindeki kuzeyde kalan köprü artık kendisini taşıyamayacak haldedir. Köprünün her tarafı oturmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda köprünün batı kısmı çöktükten sonra onarım yapıldı. O tarihten bu yana köprüde 7-8 santimetrelik bir çökme oldu. Köprünün kolonları ve kirişleri yarılmış durumda. Bunların yakın plandan fotoğraflarını çekip, kişiye özel bir üst yazıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na intikal ettirildi. Allah korusun ama yarın bu köprü üzerinde otobüsler, kamyonlar varken çökerse çok büyük zaiyat veririz" ifadesini kullandı.

"İSTANBUL FELÇ OLUR"
Konuyu 3-4 kez Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a da ilettiğini açıklayan Başkan Akgün şöyle konuştu: "Mevcut köprünün yerine yapılacak olan köprü bir an önce yapılmalıdır. Oraya ayrıca ikinci bir köprü daha yapılmalı. Kuzeydeki çökmekte olan köprü de yeniden yapılmalıdır. D 100 Karayolu Mimarsinan Köprüsü çöktüğü zaman Büyükçekmece dolayısıyla da İstanbul felç olacaktır. Hiçbirimizin arzu etmediği felaketlerle karşılaşabiliriz. Bu açıdan dikkatlerin bu köprüye çekilmesi gerekiyor."

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER