Anasayfa >

Diğer Haberler >

KidZania’ya bu yaz güneş doğuyor!

KidZania’ya bu yaz güneş doğuyor!

02 Haziran 2015 Salı, 12:31:38
KidZania’ya bu yaz güneş doğuyor!
Dünyanın 1 numaralı çocuk cumhuriyeti KidZania İstanbul, bu yaz çocukları doğayla buluşturuyor ve açık havada birbirinden eğlenceli ve eğitici etkinliklerle dolu bir yaz okulu programı sunuyor.


22 Haziran’dan 5 Eylül 2015’e kadar devam edecek olan programda çocukları Takı Tasarım Atölyesi’nden Yaratıcı Drama’ya, Şefler Akademisi’nden Ritim Atölyesi’ne kadar pek çok alternatifin yer aldığı Yaz Okulu eğlencesi bekliyor.
 
Çocuklara eğlence ve eğitimi bir arada sunan KidZania’da; Takı Tasarım Atölyesi’yle çocukların el becerilerini geliştirirken, Şefler Atölyesi’nde küçük şefler birbirinden pratik lezzetler sunacak. Çocukların kişisel gelişimi ve genel kültürü için önemli olan Yaratıcı Drama derslerinde ise minikler kendilerini özgürce ifade edecekler.
 
Açık havada yaz keyfi…Eğlenerek öğreniyorlar
 
KidZania, yaz okulu programında birçok etkinliği de açık havada çocuklarla buluşturuyor. Çocuklar, Akasya Park’ta yeşille iç içe olarak yoga yaparken bir yandan doğayı gözlemleyerek hem eğlenecekler hem de doğru nefes almayı öğrenecekler.
 
Yaz boyunca KidZania’da açık havada çocuklar geleneksel sokak oyunlarını oynayacak, doğada boyama sanatı yapacaklar. Çiçek ekerek bitkileri daha yakından tanıyacak olan çocuklar, doğa fotoğrafçılığı yaparken de tabiatın renklerinin uyumunu fark edecekler. Halı dokuma gibi el becerilerini de geliştirecek aktivitelerinin yer aldığı programda ortak dersleri de Eğlenceli İngilizce ve Okuma Atölyesi oluşturacak.
 
5-12 yaş arası çocuklar için sunulan KidZania Yaz Okulu Programı; Pazar günleri haricinde tüm hafta boyunca 08:30-18:30 saatleri arasında tüm çocukları bekliyor olacak. Katılımcı çocuklara ayrıca yaz okulu tshirtleri ve KidZania Cumhuriyeti’nde geçerli olan 100 KidZos para hediye edilecek.
 
KidZaniaYaz Okulu’na Özel İndirimler;
erken kayıtlarda %10,
2 haftalık program için %5,
4 haftalık program için %10,
kardeş indirimi %10 ve
yaz okuluna gelen tüm çocuklara da doğum günü kutlamalarında %15 indirim fırsatları sunuyor.


KidZania İstanbul Hakkında
KidZania, dünyanın önde gelen deneyimleyerek öğrenmeye yönelik eğlenceli eğitim markasıdır.
Eğlendirirken eğitme (edutainment)sektörünün öncüsü olan ve sektörünün dünyada en hızlı büyüyen,  sayısız ödül almış tek çocuk markası olan Keşif ve Eğlence Cumhuriyeti KidZania; 4-14 yaş arası çocuklara, iç mekânda kendilerine göre ölçeklendirilmiş tematik parkta farklı roller üstlenerek oynamalarına olanak veren güvenli, benzersiz ve gerçekçi bir çocuk dünyasıdır.
KidZania Çocuk Cumhuriyetleri’nin 16.sıolan KidZania İstanbul, Akasya Acıbadem AVM içinde 10.000 m2lik dev bir alanda inşa edildi.
*Çocuklar, KidZania’da yer alan 60’tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına uygun; yaklaşık 90 rol üstlenerek, diledikleri meslekleri seçebiliyorlar. Gerçek bir şehir düzenlemesi içinde, çocuklara uygun boyutlarda tasarlanmış Hastane, İtfaiye, Tiyatro, Arkeoloji Müzesi, Üretim Fabrikaları, Havacılık Akademisi, Diş Sağlığı Merkezi, Banka, Stadyum vb. çok sayıda aktivite alanına sahip KidZania’yı ziyaret eden çocuklar ; “Doktor”, “İtfaiyeci”, “Diş Hekimi” vb. meslekleri canlandırabiliyorlar.
*Teknolojiye bağlı olarak değişen yaşam şartlarının yeni kuşaklar üzerindeki etkisiyle özellikle son 10 yılda ivme kazanan, eğitim ve eğlenceyi bir arada sunduğu konsepti (edutainment) ile çocuk eğlence sektörünün yıldızı KidZania, ilk olarak 1999’da Mexico City’de kuruldu. Meksikalı girişimci Mr. Xavier Lopez Ancona tarafından kurulan KidZania, bugün dünyada 15 ülke ve 18 şehirde faaliyet gösteriyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER