Anasayfa >

Diğer Haberler >

Toplam 40 bin yatak kapasiteli 34 yeni hastane geliyor!

Toplam 40 bin yatak kapasiteli 34 yeni hastane geliyor!

02 Haziran 2015 Salı, 11:42:12
 Toplam 40 bin yatak kapasiteli 34 yeni hastane geliyor!
Sağlık Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş kamu ve özel yatırım ortaklığı ile toplam 40 bin yatak kapasiteli 34 yeni hastane müjdesi verdi….

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


Sağlık Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş kamu ve özel yatırım işbirliği ile toplam 40 bin yatak kapasiteli 34 yeni hastane yapılacağı müjdesini verdi.

 

 

Hastanelerin çoğu 50 yaş üzeri

Rönesans Holding’in Yozgat Şehir Hastanesi projesinin finansal kapanış imza töreninde konuşan Gümüş, “Son 10 yılda sağlık sektöründe ciddi adımlar atıldı. Bugün birçok ilde son teknoloji ile sağlık hizmeti veriliyor. Fakat Türkiye geneline baktığımızda hastanelerinin çoğu 50 yaş üzeri. Bunların hızlı bir şekilde yenilenmesi lazım.  Bizim bakanlık olarak sağlık alanındaki yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Toplam 40 bin yatak kapasiteli 34 yeni hastane projemiz var” diye konuştu.


Sağlıkta serbest bölge
Sağlıkta serbest bölge kavramına dikkat çeken Gümüş, “Sağlıkta serbest bölge kavramını tartışıyoruz. Hastanelerin bazı birimlerinin sağlık turizminde değerlendirilmesini planlıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Yine üzerinde çalıştığımız bir diğer konu da  PPP modeli hastanelerimizin belirli bir bölümünün komşu ülkelerin tedavisinde kullanılması. Bunları değerlendirip sonuca göre adım atacağız” ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER