Anasayfa >

Diğer Haberler >

Gökçek; ‘Türkiye 3. Havalimanı ile uçuşa geçecek’!

Gökçek; ‘Türkiye 3. Havalimanı ile uçuşa geçecek’!

02 Haziran 2015 Salı, 11:32:17
Gökçek; ‘Türkiye 3. Havalimanı ile uçuşa geçecek’!
ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "3. Havalimanı'nın yıllık geliri 15 milyar dolar. 3-4 sene sonra Türkiye uçuşa geçecek" dedi.

Gökçek, AK Parti Polatlı mitingine katıldı. Gökçek, Başbakan Davutoğlu'ndan önce Polatlı Halkını selamladı ve Taksim Platformu'nun isteklerini eleştirdi.

 

Gökçek şunları kaydetti: "Onun büyük mitinginde bu kadar insan yoktu. Polatlı'nın farkı bu. Bugün bu bizim 7. mitingimiz. Polatlı'da 8. mitingimiz olacak. Her gittiğimiz miting bu veya bunun üzerinde kalabalıklara yapıldı. Bugün 1 Haziran. 1 Haziran Gezi olaylarının yıl dönümü. Sesleri hiç çıkmadı. Niye çıkmadı? Üst akıl dedi ki; 'Bugün olay çıkartırsınız, üçlü koalisyona oy vermezler. Onun için şimdilik sessiz olun' dediler. İstanbul'da güya Belediye 8 tane ağaç kesiyormuş, o ağaçları kestirmemek için"

Gökçek, Taksim Platformu'nun taleplerini saydığını hatırlatarak, "İstanbul'a yeni havaalanı yapmayacaksınız. Ne ilgisi var Ağla? İstanbul'a yeni Boğaz yapmayacaksınız. Üç İstanbul'a köprü yapmayacaksınız. Dört nükleer santral Yapılıyor, onları yapmayacaksınız. Havalimanı'nın yıllık geliri 15 milyar dolar. 3-4 sene sonra Türkiye uçuşa geçecek. Eskiden Kırıkkale tabancan, tüfeğim, el bombam vardı. Şimdi ne silahlar yapıyorlar? Büyük Türkiye'den korkuyorlar" dedi.

Paralel Yapıya talimat verildiğini aktaran Gökçek, MHP-CHP-HDP üçlü koalisyonu kurulacağını iddia etti.

Gökçek,paralel yapının AK Parti ile PKK'nın işbirliği yaptığını iddia ettiğini söyleyerek, MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye Çağrı yaptığını hatırlattı. Gökçek, "1,5 aydan beri Sayın Bahçeli HDP, PKK, DHKPC aleyhine konuştu mu? Nasıl izah edeceksiniz bunu? Paralel yapı üçlü koalisyonun sözünü almış. Başbakan Ekmeleddin İhsanoğlu. İhsanoğlu'nun kim olduğunu televizyonda anlatacağım" şeklinde konuştu.

Gökçek,koalisyon yapıldığında İçişleri, Milli Eğitim ve Adalet Bakanlığı'nın bölücülüğünü aktararak, "HDP'ye İçişleri Bakanlığı verildi. İmtihan açtı. Aramızda 5 bin tane PKK'lı polis mi dolaşacak? Adalet Bakanlığı'nı verdik. Hemen 3 bin tane hakim ve savcı aldılar. 3 bin tane PKK'lı yargıç bizi mi yargılayacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nı veridiniz. Atama yaptı. 20 bin tane öğretmen Çocuklarımızı mı eğitecek? Vazgeçtik. Bu Bakanlıklardan birini CHP'ye verdik. DHKPC nerede bir olay yapsa, CHP'li milletvekilleri adliyenin önünde. Onlarda gelince DHKPC'ye mi teslim edeceğiz. Bunun vebalini 30 sene temizleyemeyiz. 3 ayda Türkiye'yi PKK'lı, DHKPC'li doldurur. Ona göre düşünsün, ona göre oy versin" ifadelerini kullandı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER