Anasayfa >

Diğer Haberler >

GROHE ürünleri Soul Group restoranlarında su tasarrufu sağlıyor!

GROHE ürünleri Soul Group restoranlarında su tasarrufu sağlıyor!

02 Haziran 2015 Salı, 10:43:36
GROHE ürünleri Soul Group restoranlarında su tasarrufu sağlıyor!
“Yeşil Nesil Restoran Hareketi”nin öncülerinden olan Soul Group’un Kydonia, La Mancha restoranlarında GROHE Blue®kullanılıyor.

GROHE Türkiye, Soul Group restoranlarına su tasarrufu sağlayan ürünler temin ederek grubun "Yeşil Nesil Restoran Hareketi”ne katkı sundu. Yeme-içme sektörüne bilinçli bir tüketim anlayışı kazandırmayı, atık miktarını azaltırken oluşan atığı dönüştürmeyi ve enerji verimliliği sağlamayı amaçlayan Yeşil Nesil Restoran Hareketi’nin öncülerinden Soul Group’a ait Kydonia, La Mancha ve İncirli Şaraphane restoranları GROHE ürünleriyle donatıldı.

 

 

GROHE Türkiye bu işbirliği ile yeme içme sektöründe su tasarruflu ürünler kullanılarak sürdürülebilirliğe katkı sağlamayı hedefliyor. Bu kapsamda GROHE, Soul Group restoranlarınamusluk suyunu bakteri ve suyun tadını bozan tüm maddelerden arındırarak, temiz içme suyuna dönüştüren GROHE Blue® da temin etti. Ayrıca, La Mancha Restoran’daGROHE’nin su tasarrufu sağlayan gömme rezervuar ve fotoselli lavabo bataryaları kullanılmaya başlandı.

 

 

Soul Group restoranlarında GROHE Blue® kullanılmaya başlanmasıyla, sadece La Mancha’da içme suyu olarak 24 bin şişe su yerine musluk suyu kullanılabilir hale geldi. Ayda ortalama 8 bin kişinin ziyaret ettiği restoranda 4 kişiye bir litrelik şişe suyu servis edildiği düşünülse bu miktar ayda ortalama 2 bin litre yani 4 kişilik bir ailenin 6 aylık içme suyu tüketim miktarına denk geliyor. Bu miktar için şişe yerine musluktan taze filtrelenmiş su tercih edildiği taktirde bu da yılda24 bin şişe suya denk geliyor. 1 litre şişe su üretimi için, 7 litre su harcandığı ve su şişelerinnin taşınmasında kullanılan araçların yarattığı karbon salınımı göz önüne alındığında sağlanacak su tasarrufu ile plastik atıkların önüne geçmek, doğal kaynakları korumak ve enerji tasarrufu sağlamak için geliştirilen GROHE Blue® teknolojisinin değeri de ortaya çıkıyor. Şebeke suyu, GROHE Blue® su filtreleme sistemi ile saf ve serinletici bir içeceğe dönüşürken, karbondioksit salınımını azaltarak çevrenin korunmasına da katkıda bulunuyor. Soul Group’un kurucu ortaklarından Aslı Pasinli, GROHE Blue® ile restoranlarda sağlananan tasarruftan son derece memnun olduklarını belirterek; “Dünyada sürahi ile su servisi gittikçe yaygınlık kazanıyor. Türkiye’de de GROHE’nin GROHE Blue® ürünü ile bunu yaygınlaştıracağğına inanıyoruz” dedi

 

 

GROHE’in yenilikçi yaklaşımının son örneği olan GROHE Blue®, biri filtrelenmiş, diğeri de filtrelenmemiş su için iki ayrı iç suyoluna sahip ve ürünün filtre kartuşu 600 litreye kadar suyu arıtarak ağır metaller, kireç veya klor tadı olmayan arıtılmış, tazeleyici bir tat deneyimine dönüştürüyor. 600 litre suyu arıtabilen tek bir filtre, şişe atığı konusunda karbon salınımını engelleyerek 1.5 litrelik 400 şişenin atık olarak çöpe gitmesini ve çevreyi kirletmesini önlüyor. GROHE Blue® bu çerçevede pet şişe üretimi ve dağıtımı sırasındaki karbon salımınının azaltılmasına da katkıda bulunuyor. Su ve enerji tüketiminin azaltılmasına imkan veren eşsiz inovasyonların sahibi GROHE,bu anlayışı doğrultusunda hayata geçirdiği GROHE Blue® gibi ürünleriyleAlman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde ‘Kaynak Verimliliği’ özel ödülünüaldı. GROHE Blue® su filtreleme sistemi ile elde edilen içme suyu ile de Göttingen Üniversitesi'nin içme suyu üretiminin çevreye etkisi üzerine gerçekleştirdiği detaylı analiz sonucu “Litre başına en az karbon salınımı“ belgesi aldı.Ayrıca GROHE Araştırma ve Geliştirme alanındaki çok yönlü ve sonuç odaklı yatırımları ile “Top 100” Inovasyon ödüllerinden “Top Innovator” firma ödülünü almaya hak kazandı.

 

 

 

GROHE Blue® Pure Chilled musluğu soğutulmuş su tercih edenler için de çözüm sunuyor. Su, soğutulmamış, orta derece soğutulmuş ve tam soğutulmuş olmak üzere istenilen soğukluğa göre üç farklı soğutma seviyesine ayarlanabiliyor. Modern görünüme sahip olan yüksek performanslı bir filtre, soğutucu ve soda ekleyici ile birleştirilen GROHE Blue® Chilled & Sparkling'i kullanmak sıradan bir mutfak bataryası kadar kolay. Batarya üzerindeki sağ kumanda kolu her zamanki gibi sıcak ve soğuk musluk suyunu karıştırmak için kullanılıyor. Sol kolun bir kez döndürülmesi size taze soğutulmuş, sodalı su seçeneği sunuyor.

WWF-Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi tarafından, TURYİD ve Beşiktaş Belediyesi işbirliği ve Unilever Food Solutions’ın desteğiyle hayata geçirilen “Yeşil Nesil Restoran Hareketi” kapsamında sürdürülebilir olmayı hedefleyen restoranlar denetleniyor ve kriterleri yerine getiren restoranlar ‘Yeşil Nesil Restoran’ olmaya hak kazanıyor.

 

GROHE su tüketimini azaltan eşsiz ürünleri ile Soul Group’a destek oluyor

Yeme-içme sektöründe bilinçli bir tüketim anlayışıyla gıda ve ambalaj atığını azaltmak, sertifikalı ve yerel gıda kullanmak, enerji verimliliğini sağlamak için yola çıkan “Yeşil Nesil Restoran Hareketi”, gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakmayı hedefliyor. Su ve enerji tüketiminin azaltmasına imkan veren eşsiz inovasyonların sahibi GROHE ise teknolojisi ve ürünleri ile bu hareketi destekliyor.

 

Soul Group restoranlarında kullanılan GROHE ürünlerinden GROHE EcoJoy®, dört kişilik bir ailenin yılda 63.000 litreye kadar su ve 1.300 kilovat saate varan oranlarda enerji tasarrufu yapmasına imkan tanıyor. Şirketin en önemli inovatif ürünlerinden biri olan GROHE Blue®(registered mark’ı unutmayalım lütfen) sise mutfak bataryasından üç farklı derecede soğutulmuş ve filtrelenmiş su sunan ve şişe suyun çok daha altındaki karbon ayak izi ile çevre ve doğal kaynaklar üzerindeki etkisinin sürdürülebilir bir şekilde azaltılmasında rol oynuyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER