Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ram Gayrimenkul’den “Mana”lı dönüşüm!

Ram Gayrimenkul’den “Mana”lı dönüşüm!

29 Mayıs 2015 Cuma, 13:17:43
 Ram Gayrimenkul’den “Mana”lı dönüşüm!
Etiler Manaa markası ile hayata geçirdiği kensel dönüşüm projeleri ile dikkat çeken Ram Gayrimenkul, kentin yatay gelişen semtlerinde projeler üretmeye devam ediyor. Etiler Maanaa 34, 49 ve Kalamış 119’un satışlarına devam eden firma 6 yeni projeye daha start vermeye hazırlanıyor….

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


2012 yılında inşaat sektörüne giriş yapan Ram Gayrimenkul kentsel dönüşüm projeleri ile yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.


Etiler ve Kalamış’ta hayata geçirdiği Maanaa 34, 49 ve 119 projeleri ile dikkat çeken Ram Gayrimenkul yatay imarlı semtlerde proje üretmeyi sürdürüyor.

 

Yatay imarlı semtlerde projelere devam

İstanbul’un özellikle yatay imarlı olan semtlerinde afet riski altında olan binaları yeniden dönüştürmek hedefi ile yola çıktıklarını belirten Ram Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Turfanda, “2012 yılında kurulmuş bir şirketiz. Etiler’de Mana 34, 49 ve Kalamış’ta Maanaa 119 projelerini topluma kazandırdık. Dönüşüm sonrası bu projelerde yüzde 50’ye varan bir değer artışı oldu. Mahalle canlandı. Yeni bir hayat geldi. Bundan sonrada çevre dostu projeler üretmeye devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.


Parseller birleşsin
Farklı parsellerin birleşmesi konusunda hak sahiplerinin direttiğini belirten Turfanda, “Yan yana olan parsellerin birleşmesi lazım. Fakat bu konuda hak sahipleri diretiyor. Eğer bakanlık birleşen parsellere yüzde 10 emsal artışı yaparsa insanların birleşme konusunda daha ılımlı olacağını düşünüyorum” dedi.


6 yeni projele geliyor
Yeni yatırımları hakkında da bilgi veren Turfanda, “2016 yılında 5’i konut biri ofis olmak üzere 6 ayrı proje planlıyoruz. Bunlar Etiler, Kalamış, Fenerbahçe, Şaşkın Bakkal ve Suadiye bölgelerinde. Arazi arayışlarımız devam ediyor. Şehrin yatay imarlı semtlerinde Maanaa markası ile kentsel dönüşüm projeleri üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Metrekaresi minimum 5 bin 500 dolar
Etiler Maanaa 34 ve 49 projesi  toplam 89 konuttan oluşuyor. 1+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçeneklerinin yer aldığı projelerde fiyatlar ortalama 5 bin 500 dolardan başlıyor 7 bin dolara kadar yükseliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER