Anasayfa >

Diğer Haberler >

TİKA Afganistan'a mescit yaptırdı!

TİKA Afganistan'a mescit yaptırdı!

29 Mayıs 2015 Cuma, 10:30:50
TİKA Afganistana mescit yaptırdı!
Afganistan genelinde yüzlerce projeyi hayata geçiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ülkenin kuzeyindeki Belh vilayetinin merkezi Mezar-ı Şerif kentine mescit yaptırdı.

Konuyla ilgili AA muhabirine açıklama yapan TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Kemal Kadir Karadoğan, Türkiye'nin, TİKA aracılığıyla Afganistan'da çeşitli alanlarda yüzlerce büyük ve küçük proje yaptırdığını belirtti.

 

 

 

TİKA'nın en büyük projelerinin Afganistan'ın kuzeyinde olduğunu ifade eden Karadoğan, önümüzde günlerde söz konusu büyük projelerin bazısının inşaat işlerinin tamamlanacağını, bazılarının da temeli atılacağını duyurdu.

 

 

 

Karadoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin, hiçbir karşılık beklemeden Afganistan halkına yardım ettiğini ve etmeye de devam edeceğini kaydetti.

 

 

 

Mezar-ı Şerif'in merkezine inşa edilen mescidin idari birimler tarafından kullanılacağını dile getiren Karadoğan, 100 metrekarelik alana yaptırılan 150 kişi kapasiteli mescidin çevre düzenlemesinin de TİKA tarafından gerçekleştirildiğini vurguladı.

 

 

 

Karadoğan, Afganistan ve Türkiye arasındaki dostluk gereği yardım faaliyetlerinin artarak sürdürüleceğini söyledi. AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER