Anasayfa >

Diğer Haberler >

İstanbul’da bu ilçede konut fiyatları ikiye katlandı!

İstanbul’da bu ilçede konut fiyatları ikiye katlandı!

28 Mayıs 2015 Perşembe, 15:49:17
İstanbul’da bu ilçede konut fiyatları ikiye katlandı!
Metro, tünel, 3\'üncü köprü, Kuzey Marmara Otoyolu ve yeni havalimanı etkisiyle Sarıyer’de fiyatlar son 2-3 yılda dolar bazında en az ikiye katlandı. Yabancı ilgisi de artmaya devam ediyor….

Paha biçilemeyen yalıları; Boğaz'daki butik siteleri, Boğaz ve orman havası ile Sarıyer, gayrimenkul yatırımlarının önde gelen adreslerinden biri olmaya devam ediyor. Son olarak emlak konut GYO'nun 158 dönümlük İstinye arazisinde ortaya çıkan 3.7 milyar TL'lik rakam, Sarıyer'in son 5 yılda yaşadığı rallinin süreceğini gösterdi.

 

Sabah'ın haberine göre; metro, tünel, 3\'üncü köprü, Kuzey Marmara Otoyolu ve yeni havalimanı etkisiyle fiyatlar son 2-3 yılda dolar bazında en az ikiye katlandı. Yabancı ilgisi de artmaya devam ediyor.

 

İCA Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı İclal Gürpınar'ın verdiği bilgiye göre; yabancılar da 3.'üncü Köprü ve havalimanı arasında kalan bölgede büyük arazi arayışında... Tarabya, İstinye gibi lokasyonlarda butik sitelerde konutların metrekare fiyatları bugün 8-10 bin dolara; Maden, Kasapçayırı, Zekeriyaköy, Kilyos'ta ise niteliğine göre 4-5 bin dolara kadar geldi.

 

'Kuzeyin yıldızı oldu'

 

İstinye'nin ardından, Maden-Kasapçayırı'nın da kabuk değiştirdiğinin altını çizerek, şöyle devam etti: "Site özelliği olmayan yapılarda ne satış ne kiralama işlemi olmuyordu.Koç Üniversitesi'nin varlığı fiyatları artırmaya yetmemişti. Son 2-3 yılda, öğretim üyelerine ve öğrencilere yönelik aktiviteli, nitelikli projeler üretildi. Metro ve Sarıyer tüneli ile fiyatlar artmaya başlamıştı. Yeni yapılan butik sitelerin tek tek hayata geçmesiyle Sarıyer kuzeyin yıldızı oldu."

 

'İlaç gibi geldi'

 

Panaroma Grup'un, Koç Üniversitesi'nden kaynaklanan talebi görüp Sarıyer Maden-Kasapçayırı mevkiinde projeler geliştirdiğini vurgulayan İclal Gürpınar; "Elit projeler, kalacak yer bulmakta zorlanan öğrenciler kadar öğretim üyelerine de ilaç oldu. Bu projelerde 1+1 seçenekleri de sunuldu ve kısa sürede alıcı buldu" dedi.

 

Gürpınar, ilçenin Maslak ve Levent'e de özel araçla yarım saat olduğunu ve talebin en fazla bu bölgeden geldiğini kaydetti.

 

Sarıyer bölgesinde konut fiyatları yükseliş trendinde! Fiyatlar ikiye katlandı... İstanbul'un dev projeleri Sarıyer ve bölgesinde konut fiyatlarını adeta uçurdu. Bölge yakınlarından geçen tünel, metro, 3'üncü Köprü, havalimanı ve yeni çevreyolu gibi mega projeler Sarıyer'in emlak ve gayrimenkul fiyatlarını ikiye katlamış durumda.

 

Türkiye'nin en pahalı yalıları; Boğaz'daki butik siteleri, Boğaz ve orman havası ile Sarıyer, gayrimenkul yatırımlarının önde gelen adreslerinden biri olmaya devam ediyor. Son olarak emlak konut GYO tarafından toplam 158 dönümlük İstinye arazisinde ortaya çıkan 3.7 milyar TL'lik rakam, Sarıyer ve bölgesinin son 5 yılda yaşadığı rallinin süreceğinin bir göstergesi olarak ön plana çıktı.

 

Metro, tünel, 3'üncü köprü, Kuzey Marmara Otoyolu ve yeni havalimanı etkisiyle fiyatlar son 2-3 yılda dolar bazında en az ikiye katlandı. Yabancı ilgisi de artmaya devam ediyor. İCA Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı İclal Gürpınar'ın verdiği bilgiye göre; yabancılar da 3'üncü Köprü ve havalimanı arasında kalan bölgede büyük arazi arayışında...

 

Tarabya, İstinye gibi lokasyonlarda butik sitelerde konutların metrekare fiyatları bugün 8-10 bin dolara; Maden, Kasapçayırı, Zekeriyaköy, Kilyos'ta ise niteliğine göre 4-5 bin dolara kadar geldi. ÜNİVERSİTE ETKİSİ İstinye'nin ardından, Maden-Kasapçayırı'nın da kabuk değiştirdiğinin altını çizerek, şöyle devam etti: "Site özelliği olmayan yapılarda ne satış ne kiralama işlemi olmuyordu. Koç Üniversitesi'nin varlığı fiyatları artırmaya yetmemişti. Son 2-3 yılda, öğretim üyelerine ve öğrencilere yönelik aktiviteli, nitelikli projeler üretildi. Metro ve Sarıyer tüneli ile fiyatlar artmaya başlamıştı. Yeni yapılan butik sitelerin tek tek hayata geçmesiyle Sarıyer kuzeyin yıldızı oldu."  Sabah

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER