Anasayfa >

Diğer Haberler >

Otogar Başak Konutları metro hattı için düğmeye basıldı!

Otogar Başak Konutları metro hattı için düğmeye basıldı!

27 Mayıs 2015 Çarşamba, 17:32:22
 Otogar Başak Konutları metro hattı için düğmeye basıldı!
Otogar-Bağcılar-Olimpiyat Köyü-Başakkonutları 4 metro hattına ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı askıya çıktı...

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞOtogar-Bağcılar-Olimpiyat Köyü-Başakkonutları 4 metro hattına ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama imar planı askıya çıktı.


27 Mayıs 2015’te askıya çıkan Otogar Başak Konutları metro hattı imar planı 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 25 Haziran 2015’te askıdan inecek.


Otogar Başak Konutları metro hattı imar plan notları şöyle;


1.    Uygulama Büyükşehir Belediye Başkanlığınca onaylanacak projeye göre yapılacaktır.


2.    Yer altında kalan metro güzergahı üzerindeki alanlarda meri plan şartları geçerlidir. Bu alanlarda yapılacak tüm uygulamalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığının görüşü alınacaktır.


3.    Metro istasyon alanlarında bu planın onanmasıyla birlikte önceki plan kararında yol ve meydan alanı olarak planlanan alanlar aynen korunmuş olup yol ve meydan alanı haricinde diğer tüm fonksiyon alanlarındaki önceki plan kararları geçerli değildir.


4.    4 metro güzergahı metro istasyon alanları koruma sınırı içinde kalan alanlarda yapılacak tüm uygulamalarda ve zemin etüd çalışmalarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığı’nın görüşleri alınacaktır.


5.    Jeolojik ve jeoteknik etüt raporları doğrultusunda uygulama yapılacaktır.


6.    Açıklanmayan hususlarda meri uygulama imar planı hükümleri geçerlidir.

 

İMAR PLANI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER