Anasayfa >

Diğer Haberler >

EYG Grup’ta “SPK” handikapı!

EYG Grup’ta “SPK” handikapı!

27 Mayıs 2015 Çarşamba, 16:17:00
EYG Grup’ta “SPK” handikapı!
1 yıllık süre sonunda SPK’dan faaliyet izni aldıklarını söyleyen EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, “SPK bitmiş projelerde faaliyet izni veriyor. Bu da bizim işimizi daraltıyor. İş tebliğinde değişiklik talep ettik olmazsa TTK’ya göre farklı bir modelle yolumuza devam edeceğiz” dedi…

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


Evdekifirsat.com ile emlak sektörüne farklı bir soluk getiren EYG Gayrimenkul Geliştirme, bugün itibariyle 15 farklı projede toplam bin 230 konutun satışını yönetiyor.


878 milyon TL portföy büyüklüğüne ulaştıklarını belirten EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, 2 yeni projeyi daha portföylerine eklediklerini söyledi.


Dap Vadisi ve  İstwest’de “fırsat”a dahil oldu
Fer Yapı tarafından Bahçelievler’de inşa edilen İstwest ve Dap Yapı tarafından Kağıthane’de inşa edilen Dap Vadisi projesinin satışını üstlendiklerini belirten Ömer Faruk Çelik, “Dap Vadisi projesi ile ofis sektörüne de girmiş olduk. Dap Vadisi tamamlandığında 10 bin kişi çalışacak. Sadece kendi çalışanı ile kendi ticaretini rahatlıkla yapabilecek bir proje. İstwest projesinde ise hiç peşinat almadan hemen teslim konut sahibi olma fırsatı sunmuş olacağız” dedi.


SPK’dan faaliyet izni aldık ama….
1 yılık süre sonunda EYG’nin sermaya piyasasında faaliyet izni aldığını belirten Çelik, “1 yılın sonunda SPK’dan faaliyet izni aldık. Ama SPK’ya göre 1 milyon TL ve üzeri parası olan bu fona istediği zaman girip çıkabiliyor. Ama bitmiş proje olma şartı var. Bu da bizim iş modelimize ters. SPK’nın iş tebliğinde bir düzenleme talep ettik. Eğer bu düzenleme yapılmazsa Türk Ticaret Kurumu’na  (TTK) göre ortaklık kurup yolumuza devam edeceğiz. TTK’ya göre fondan istediğin zaman girip çıkamıyorsun. Projenin başından sonuna kadar birlikte olmak zorundasınız. Proje tamamlandığında ise karı paylaşıyorsunuz. Ya girip çıkması kolay bir fonla ya da TTK’ya göre ortaklıkla yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.


Adım İstanbul Eylül’de satışta
Kayabaşı’nda yeni proje hazırlığında olduklarını ifade eden Çelik, “Kayabaşı projemiz 615 konut ve 120 cadde mağazadan oluşacak. Adım İstanbul adıyla lanse edeceğimiz projemizi Eylül ayında satışa çıkarmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER