Anasayfa >

Diğer Haberler >

Beyoğlu semt konakları vatandaşı hayata bağlıyor!

Beyoğlu semt konakları vatandaşı hayata bağlıyor!

27 Mayıs 2015 Çarşamba, 13:55:57
Beyoğlu semt konakları vatandaşı hayata bağlıyor!
Beyoğlu semt konaklarında 12 bin kişiye eğitim veriliyor…

Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları Pilav Günleri çerçevesinde Kasımpaşa Kızılay Meydanı’nda vatandaşlarla bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ilçedeki semt konaklarında 11-12 bin civarında kişiye eğitim verildiğini belirterek, “Semt Konaklarımız vatandaşların hayat kalitesini yükseltiyor, gelişimlerine katkıda bulunuyor,” dedi.

 

Beyoğlu Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl yapılan Semt Konakları Pilav Günleri Kasımpaşa Semt Konağı’nda başladı. Kızılay meydanında kurulan platformda Semt Konağında eğitim alan çocuklar gitar, folklor, müzikli tiyatro, halk oyunları gibi gösterileriyle başlayan etkinliklerin ilkinde, her yıl olduğu gibi vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

 

 

SEMT KONAKLARIMIZDA 12 BİN KİŞİ EĞİTİM ALIYOR

Kızılay meydanında çocukların gösterilerini büyük bir keyifle izleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada Semt Konakları’nda  toplam 11-12 bin kişinin çeşitli alanlarda eğitim aldığını belirterek, “ Buralarda 600 anaokulu çocuğu eğitim alıyor , 6700 çocuk destek kursu görüyor ve 5 bin yetişkin de kurs alıyor.  Neredeyse 11-12 bin kişi buralardan yararlanıyor.  İlçede Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kayıtlı eğitim alan kişi sayısı 40 bin. Tek başına milli eğitimin dörtte birinden fazla kişiye hizmet üretiliyor,” dedi. 

 

 

HAYATIN HER ANINDA BU MEKANLARDA YENİ BİR ŞEY ÖĞRENİLİR

Belediye başkanı olarak yollarla, parklarla  çevreyi güzelleştirmeye çalıştıklarını ifade eden Demircan, “ Beyoğlu  her geçen gün iyiye gidiyor. Çocuklar örgün eğitim görüyor ama hayatın her anı eğitim öğretim. Hayatın her alanında yeni bir şey öğrenmek bu tür mekanlarla olur. Semt konakları sizlere bir şeyler kazandırıyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Hayata bağlıyor. Bize yaşam enerjisi veriyor, ” dedi. 

Belediyelerin asıl hedefinin, insanların çevre şartlarını iyileştirmek ve bir o kadar da refahını yükseltmek olduğunun altını çizen Başka Demircan, “ vatandaşlarımıza hayattan keyif almalarını sağlamaya çalışıyoruz. Semt konakları bunu yapıyor. Öğretmenler ve yöneticilerimizle belirli bir noktaya geldik. Burası bir aidiyet de oluşturuyor. İnsanlar mahallelerini, çevrelerini seviyor, birbirleriyle ilişkilerini geliştiriyorlar. Kendilerini evinin balkonunda arka bahçesinde gibi hissediyorlar. Sizin hayat kalitesine kattığımız her şey bizi mutlu eder, gururlandırır ” dedi. Bu hizmetleri yapmayı aralıksız sürdüreceklerini ifade eden Demircan, “Bütün derdimiz hayatı daha yaşanabilir hale getirmek. Buralarda annelerin üzerinden çocukların vizyonu da gelişiyor. Anneler geleceği daha iyi seziyor. Burada yaşadığı atmosferi eve taşıyınca hedefi ıskalamıyor,” diye konuştu.

 

 

KURSİYERLER ESERLERİNİ SERGİLEDİ

Kızılay Meydanı’nda düzenlenen etkinlikle çocuklar keplerini havaya kep atarak mezuniyetlerini kutladı. Daha sonra Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan , Kasımpaşa Semt Konağı’nda kursiyerlerin el emeğiyle yaptıkları ürünlerden oluşan serginin açılışı yaptı.  Açılışın ardından vatandaşlara ve kursiyerlere etli pilav ikram edildi.

 

 

 

 

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER