Anasayfa >

Diğer Haberler >

Esenyurt'ta aynı gün 4 okul temeli atıldı!

Esenyurt'ta aynı gün 4 okul temeli atıldı!

27 Mayıs 2015 Çarşamba, 10:31:34
Esenyurtta aynı gün 4 okul temeli atıldı!
Eğitime verdiği desteği aralıksız sürdüren Esenyurt Belediyesi, aynı gün içerisinde 4 okulun birden temelini attı.

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, ilçeye eğitim kurumu kazandırmaya devam edeceklerinin müjdesini verdi.

Esenyurt Belediyesi eğitime verdiği desteği sürdürmeye devam ediyor. Esenyurt'un çeşitli mahallelerinde düzenlenen temel atma töreninde 4 okulun aynı gün içerinde ilk harcı döküldü. Esenyurt'un çeşitli mahallelerinde gerçekleşen törenlere AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Esenyurt İlçe Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AK Parti Esenyurt İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Reis Güzel, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Dal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

ESENYURT'A 4 YENİ OKUL

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu göreve geldiği günden bu yana çocukların geleceğine en güzel yatırım olarak gördüğü eğitim kurumlarına hız kesmeden yenisini eklemeye devam ediyor. İstanbul'un en büyük ilçelerinden olan Esenyurt'ta sınıfların yükünün azaltılması ve, öğrencilerin daha kaliteli eğitim almaları adına 4 yeni okulun daha temeli atıldı. Coşkulu bir kalabalıkla dualar eşliğinde gerçekleşen törenlerde ilk harç öncesi kurbanlar da kesildi.

 

"OKULLARIMIZI, İLERİYİ PLANLAYARAK YAPTIRIYORUZ"

En az 10, 11 okulu Eylül ayı itibari ile hizmete açmak niyetinde olduklarını belirten Başkan Necmi Kadıoğlu, "Allah utandırmasın, bütün hayırseverlere teşekkür ediyorum. Şuan okul açtığımız bazı okulların nüfusu az ama ileriyi de planlayarak bu okulları yaptırıyoruz. Peki neden bu kadar erken atıyoruz bu temelleri, yangından mal kaçırır gibi yapıyoruz? Bir an önce projeler sahiplenilsin bir an önce sonuca varalım istiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Okullar tamamlandığında Akçaburgaz Mahallesi'nde Alkop Meslek Lisesi'nde 16 derslik, Mevlana Mahallesinde Mutlu İnşaat ve Bayburtlu İnşaat İlkokulu'nda 24 derslik, Zafer Mahallesi'nde Tekfen İlkokulu'nda 24 derslik, Mehterçeşme Mahallesi'nde Yeşil İnşaat ilkokulu'nda 32 derslik ile toplamda 96 derslik olarak hizmete açılmış olacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER