Anasayfa >

Diğer Haberler >

Emlak Konut GYO ilk 4 ayda 2 bin 882 bağımsız bölüm sattı!

Emlak Konut GYO ilk 4 ayda 2 bin 882 bağımsız bölüm sattı!

26 Mayıs 2015 Salı, 10:30:23
Emlak Konut GYO ilk 4 ayda 2 bin 882 bağımsız bölüm sattı!
Yılın ilk 4 ayında 2 bin 882 adet bağımsız bölüm satışı gerçekleştiren Emlak Konut GYO, kaliteli ve güvenilir yatırım olanakları sağlamayı sürdürüyor.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olan emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) son 11 yılda 100 bin bağımsız bölüm üretimine imza attı. Gayrimenkul sektöründeki yatırımlarına 2015 yılında artan bir hızla devam edecek olan emlak konut,  yıl sonunda 12 bin bağımsız bölüm karşılığında 6.7 milyar TL civarında ciro elde etmeyi hedefliyor. Halen 100 bin adet olan projelendirilmiş ve ihalesi yapılmış bağımsız bölüm sayısını ise 2023 yılı sonu itibariyle 250 bin adete ulaştırmış olmayı planladıkları bilgisini veren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Emlak Konut’un marka güvenirliğini devam ettirmek adına tüm gücümüzle çalışıyor, Türkiye adına başarıları ile anılacak, küresel bir oyuncu olma hedefimize her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz. Emlak Konut olarak her yıl bir önceki yıla göre hedeflerimizi büyüterek sektöre, ekonomiye ve yatırımlarımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

 

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), İstanbul’a rakip olma yolundaki Ankara'da da markalı konut projeleriyle kaliteli ve güvenilir yatırım olanakları sağlamayı hedefliyor. Başkent üzerinden Anadolu’ya açılmayı planlayan Emlak Konut GYO’nun, en son Ankara’da imza attığı rekor ‘Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’ ihalesiyle de özellikle Anadolu’da geliştirilecek projeler hakkında bilgi veriyor. Başarılı ihalenin ikinci oturumunda en yüksek teklifi olarak 1 milyar 258 milyon 365 bin lira gelmiş ve Emlak Konut GYO’dan yapılan açıklamada ortaklığın, 4 milyar 194 milyon 550 bin TL ile arsa satışı karşılığı satış toplam geliri içinde rekor denebilecek en yüksek teklifi verdiği belirtilmişti. İstanbul’a rakip şehirler ve projeler ile başta Ankara olmak üzere Anadolu’nun tüm illerine girmeyi planlayan Emlak Konut GYO, ihalelerine gelen teklifler ile de başarısını ortaya koyuyor.

 

 

 

Öte yandan Emlak Konut GYO, 1 Ocak 2015-30 Nisan tarihleri arasında 2 bin 882 adet bağımsız bölüm satışı gerçekleştirdi. Konuya ilişkin Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, ''Şirketimiz tarafından geliştirilen projelerde, 01 Ocak - 30 Nisan 2015 tarihleri itibariyle, toplamda KDV hariç 1.976.215.639,06 TL değerinde, 2.882 adet bağımsız bölümün satışı gerçekleştirilmiştir. Nisan ayı içerisinde satışı gerçekleşen bağımsız bölüm sayısı ise 667 adettir. Bu bağımsız bölümlerin KDV hariç peşin satış değeri ise toplam 620.631.265,80 TL dir” ifadesine yer verilmişti.

 

 

 

Konutta sıçrama bekleniyor

Ekonomide yaşanan gelişmeler çerçevesinde sektörü de değerlendiren Murat Kurum, diğer sektörlerde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de ekonominin önemli rol oynadığına işaret etti. Kurum değerlendirmesinde “Sektörümüzü hareketlendiren ‘kentsel dönüşüm’ ve ’Mütekabiliyet Yasası’ değişikliği gibi hukuki düzenlemelerin yapıldığı 2012 yılından bu yana olumlu gelişmeler yaşandı. Bunların devam edeceğini öngörüyoruz. Büyüyen orta gelir kesimi, kadın nüfusunun çalışma hayatına entegrasyonunun artması, Türkiye’nin nüfusunun halen 29 yaş civarında olması ve kentsel dönüşüm ihtiyacı gibi konular burada önem taşıyor. Önümüzdeki 20 yıl içerisinde 6 milyondan fazla konutun yıkılıp yeniden inşa edilmesi gerekiyor. Bu bile başlı başına ciddi bir potansiyel. Bunlar modern ve sağlıklı bir Türkiye için şart” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER