Anasayfa >

Diğer Haberler >

Bakanlık Fikirtepe bu 13 adadaki müteahhitleri uyardı!

Bakanlık Fikirtepe bu 13 adadaki müteahhitleri uyardı!

25 Mayıs 2015 Pazartesi, 14:31:34
Bakanlık Fikirtepe bu 13 adadaki müteahhitleri uyardı!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Fikirtepe’de 13 adada ortaklaşa yetki alan firmalara az hissesi olanın çok olana devri ya da ortak yapmaları konusunda uyarıda bulundu. Aksi halde bakanlığın çalışma başlatacağını söyledi…

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş, İl Müdürü Yaşar Güvenç ile birlikte Fikirtepe’de ruhsat alarak çalışmalarına devam eden 8 şantiyeyi ve sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.

Gerek müteahhit firmalar gerekse de mülk sahipleri adına dernek temsilcilerinin Fikirtepe’deki sorunları dile getirdiği ziyaretti bakanlık 13 adada ortaklaşa yetki alan firmaları uyardı.

Ya devret ya birleş
Bu adalarda ortaklıkları bulunan firma yöneticilerini İl Müdürlüğü’ne davet eden
Mustafa Öztürk, bu firma yetkililerine birbirleriyle anlaşma yapmalarını, az hissesi olanın çok olana devri veya ortak yapım ile yapmalarını önerdi.

Anlaşma sağlanmazsa bakanlık işlem başlatacak
Toplantıda bu 13 adada ortaklığı bulunan firmaların belli bir süre içinde anlaşma sağlamaları durumunda bakanlıkça çalışma başlatılacağı söylendi.

Toplantıda yine yüzde 94 oranında anlaşma yapan CC Yapı adasında imza atmayan malikler daireye davet edilerek görüşüldü.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER