Anasayfa >

Diğer Haberler >

Alo 181'den vatandaş memnun!

Alo 181'den vatandaş memnun!

22 Mayıs 2015 Cuma, 11:05:31
Alo 181den vatandaş memnun!
Kuruluşunun 3. yılına giren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Tapu Kadastro Çağrı Merkezi ALO 181, verdiği hizmetle vatandaşın takdirini kazandı...

Vatandaşlar, 7/24 hizmet veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Tapu Kadastro Çağrı Merkezi ALO 181'e yaptığı aramalarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na, hükümet yetkililerine devlet vatandaş bütünleşmesini sağlayan böyle bir çağrı merkezini hayata geçirmelerinden ötürü teşekkür ediyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, vatandaşlar yaptıkları açıklamalarda ALO 181 sayesinde bir telefonla sorunlarının çözüme kavuştuğunu, bu hatla hizmetin ayrıcalığını yaşadıklarını belirtiyor. ALO 181 Çağrı Merkezi'ni arayan vatandaşların yüzde 89'u verilen hizmetlerden memnun olduğunu bildirdi. Vatandaşlar ses kayıtlarında memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdi:
"- Bu ne güzel bir hatmış, komşularıma da söyleyeceğim arasınlar.


- Sizden çok memnunum, Allah razı olsun rahat bir uyku uyuyabileceğim.

- Böyle bir hizmetten dolayı bakanlığınızı ve hükümetimizi tebrik ederim.
- Beni çok güzel aydınlattınız, Allah razı olsun.
- kentsel dönüşüm ve tapu konusunda bundan daha güzel bir hizmet olabileceğini düşünemiyorum."
Çevre ve Şehirlik Bakanlığı, bu hattı hizmete alarak Türkiye ve dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Bu hat sayesinde vatandaşlar bulundukları yerde il veya ilçe merkezlerine gitmeden de Bakanlığın mevzuat alanına ilişkin tüm konularda bilgi alabiliyor, çevre konularında şikayet ve ihbarlarda bulunabiliyor. Bakanlık yetkili birimleri de ilgili şikayetleri titizlikle inceleyerek, sonucunu çağrı merkezi kanalıyla vatandaşa bildiriyor.


Kentsel dönüşüm konularında da güncel gelişmeler, süreç hakkında yapılması gerekenler, operatörlerin pozitif yaklaşımlarıyla vatandaşlara aktarılıyor. Çağrı merkezi aynı zamanda tapu-kadastro konularında da (online randevu, bilgi, ihbar-şikayet) vatandaşların hizmetinde. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER