Anasayfa >

Diğer Haberler >

Demir İnşaat’tan bir ülke ve 4 şehirde yeni projeler yolda!

Demir İnşaat’tan bir ülke ve 4 şehirde yeni projeler yolda!

21 Mayıs 2015 Perşembe, 14:17:43
Demir İnşaat’tan bir ülke ve 4 şehirde yeni projeler yolda!
Demir İnşaat 2015 yılını yatırım yılı ilan etti. Demir İnşaat bu çerçevede, İzmir, Yalova, İstanbul Yakuplu ve Ukrayna’da geliştirmeyi planlıyor…

İnşaat sektörüne Ayışığı Vadi Evleri, Demir Romance, Demir La Vida gibi fark yaratan projeleriyle yeni bir soluk getiren Demir İnşaat, 2015 yılını yatırım yılı ilan etti. Bu çerçevede, İzmir, Yalova, İstanbul Yakuplu ve Ukrayna’da geliştirmeyi planladığı projelerinin yatırımlarına başlayan Demir İnşaat, yeni yatırımları ile birlikte sektördeki güçlü konumunu daha da sağlamlaştırıyor. Demir İnşaat, 2015 yılında planladığı yurtiçi ve yurtdışındaki dört projesine önümüzdeki dönemde toplam 1 milyar 500 milyon TL’lik yatırım yapmayı planlıyor.

 

Demir İnşaat için 2015 yılının yatırım konusunda atılım yapmak üzere çok özel bir yıl olduğuna dikkat çeken Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir şunları söylüyor:

 

“İnşaat sektöründe bir yatırım yapılması ve o yatırımın değerlenip hayata geçmesi uzun zaman alır. Örneğin, 25 yıl önce aldığınız arsanızı doğru zaman gelene kadar bekletirsiniz. Doğru zaman geldiğinde de onu değerlendirirsiniz. Biz de Demir İnşaat olarak 2015’te böyle bir sürecin içindeyiz. 2015 yılı Demir İnşaat için yatırım yılı oldu. Yurtiçi ve yurtdışında toplam 1 milyar 500 milyon TL’lik yatırımla dört yeni projemizin daha planlamasını yaptık.”

 

Geçmiş yıllarda yurtdışında Ukrayna’ya bir yatırım yapan ancak bölgede yaşanan istikrarsızlık nedeniyle yatırımını askıya alan Demir İnşaat, bölgenin istikrara kavuşması ile birlikte bahsi geçen yatırımını yeniden devreye almaya hazırlanıyor.

 

 

Anadolu’nun yıldızı parlıyor

İzmir-İstanbul Otoyolu, Körfez Geçiş Projesi gibi yeni kamusal projelerle birlikte Türkiye’de birçok kentin kaderinin de değişmekte olduğuna işaret eden Hamit Demir, bu gelişmeler çerçevesinde Anadolu’nun çeşitli kentlerinde projeler planladıklarını söylüyor ve şu bilgileri veriyor:

 

“Son yıllarda başta ulaşım projeleri olmak üzere geliştirilen kamu projeleri ile birlikte Anadolu’da yıldızı parlayan yeni yerler, yeni kentler oluştu. Biz de bu kentlerimize açılıp yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Bunlardan ilki İzmir Gaziemir’de planladığımız 400 konutlu projemiz olacak. İzmir’in ardından ise bir diğer Anadolu projemiz olan Yalova projemizi hayata geçireceğiz. Yalova’yı İstanbul – İzmir otoyolunun en değerli lokasyonu olarak görüyoruz. Türkiye’nin güzel şehirlerinden biri olan Yalova’ya yapılacak yeni projeler, şehrin yabancıya konut satış rakamlarını da arttıracak ve Yalova’yı uluslararası bir markaya dönüştürecek. Yalova’da bu potansiyeli görüyoruz ve bu çerçevede orada ses getirecek bir yatırım planlıyoruz.”

 

Beylikdüzü’ndeki varlığını güçlendirecek

Demir Romance ve Demir La Vida projeleri ile değer kattığı Beylikdüzü’ndeki yatırımlarına hız kesmeden devam eden Demir İnşaat, burada 2016 yılı içerisinde 800 konutluk yeni bir projeyi hayata geçirip Beylikdüzü’ndeki varlığını daha da güçlendirecek.

 

Geçtiğimiz yıl ve bu yıl Türkiye’de seçim yılları olmasına rağmen yaptıkları konut satışlarında seçimin olumsuz bir etkisini görmediklerini vurgulayan Hamit Demir, “Seçimli yıllarda piyasalar beklemeye geçerdi ancak artık algı değişti. Geçtiğimiz yıl ve bu yıl seçim yılı olmasına rağmen satışlarımız beklentilerimiz doğrultusunda gerçekleşiyor. Hatta geçen yıla oranla aylık bazda neredeyse yüzde 50’ye varan oranda artışla 2015 yılına devam ediyoruz” diyor.

 

Hem ülke hem de sektör olarak güçlü ekonominin etkisini hissediyoruz

Türkiye’de güçlü ekonomiye geçişin etkilerini ve olumsuzlukların azaldığını somut olarak hissettiklerinin altını çizen Hamit Demir, şöyle devam ediyor:

“Hem ülke hem sektör hem de Demir İnşaat olarak oluşturulan güçlü ekonominin olumlu etkilerini hissediyoruz. Artık kur yükselişine ya da faizde meydana gelen değişikliklere olumsuzluk gözüyle bakmıyoruz. Kur yükseldiyse yurtdışı satışlarımıza ağırlık verip tanıtımı o noktaya yoğunlaştırıyoruz. Faizlerin düşmesi ile yurtiçindeki satışlarımıza odaklanıyoruz. Değişen her duruma göre stratejik bir planımız var. Ülke ekonomimiz son yıllarda çok güçlendi, bu güce paralel olarak sektörümüzde kendi marka değerini yaratmayı başardı. Demir İnşaat olarak biz de bu olumlu şartlar içerisinde bildiğimiz işe, yani inşaata odaklanıp yeni projeler geliştirmeye devam ediyoruz.”

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER