Anasayfa >

Diğer Haberler >

Çevreci ve engellilere uygun 400 yeni otobüs geliyor!

Çevreci ve engellilere uygun 400 yeni otobüs geliyor!

21 Mayıs 2015 Perşembe, 10:05:01
Çevreci ve engellilere uygun 400 yeni otobüs geliyor!
İETT, İstanbul’un ulaşımına nefes aldıracak 400 yeni otobüs daha alınacağını açıkladı. 2012 yılından bu yana filosuna 1831 araç ekleyen İETT, çevre dostu ve engellilere uygun son teknoloji ile donatılmış otobüslerle filosunu güçlendiriyor...

İETT, İstanbul ulaşımına nefes olacak 400 otobüs daha alıyor. 2012 yılından bu yana filosuna 1831 araç ekleyen İETT, son teknoloji ile donatılmış 400 yeni otobüsü filosuna ekleyecek.

Avrupa’nın en genç filosuna sahip İETT, tüm araçlarını engelli erişimine uygun hale getirmişti. Yeni alınan araçlar da engelli erişimine uygun ve çevreci motora sahip olacak. Yolcunun güvenliği için bütün donanımların bulunduğu araçlarda, daha önce alınan diğer araçlarda olduğu gibi otomatik yangın algılama ve söndürme sistemi var.

 

Yolcu güvenliği için araç içi ve dışında toplam sekiz kamera ile izlenen otobüslerde yolcuların rahatlık ve konforu için her şey düşünüldü. Yolcular yüksek kapasiteye sahip klimalar ile yazın ferah ve serin, kışın ise ev sıcaklığında bir yolculuk yapacaklar. Yeni otobüslerin alımının Türk ekonomisine ve otomotiv sektörüne de canlılık getirmesi bekleniyor.

 

Özel araçlarda uygulanan araç ses ölçümü toplu taşımada dünyada ilk kez İETT tarafından uygulanacak. Yeni alınan araçlarda ses yüksekliği İSO 5128 standardına uygun olarak yolcu konforu için 80 desibeli geçmeyecek şekilde ayarlanacak.

 

Şu an 3 bin 87 akıllı araçla hizmet veren İETT, Özel Halk Otobüsleri ve Otobüs A.Ş otobüsleri dahil edildiğinde 6 bin 330 araçla İstanbul caddelerinde gidilmedik yer bırakmıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER