Anasayfa >

Diğer Haberler >

‘FerYapı Asya Basketbol Ligi’ sezonu 19 Mayıs şenlikleriyle kapattı!

‘FerYapı Asya Basketbol Ligi’ sezonu 19 Mayıs şenlikleriyle kapattı!

20 Mayıs 2015 Çarşamba, 12:55:20
‘FerYapı Asya Basketbol Ligi’ sezonu 19 Mayıs şenlikleriyle kapattı!
Geleceğin projelerini hayata geçiren FerYapı’nın sponsor olduğu ‘Feryapı Asya Lig 2014-2015 sezonu’, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda şenliklerle sonlandı.

Nitelikli gayrimenkul projelerine imza atarak; ‘İstWest’, ‘iTower’, ‘Mai Residence’, ‘Parima Ofis’ ve ‘Premier Kampüs Ofis’ gibi geleceğin projelerini hayata geçiren FerYapı’nın sponsor olduğu ‘Feryapı Asya Lig’ 2014-2015 sezonu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gibi anlamlı bir günde madalya töreni ve şenliklerle sonlandı.

2014 Kasım ayında başlayan ve 7 aydır devam eden, İstanbul Anadolu yakasında 19 basketbol kulübünün, 5 kategoride 54 takım ile 10-16 yaş arası 750 sporcunun mücadele verdiği ‘Feryapı Asya Lig AsyaFest’te gençler sporun birleştirici gücünü ortaya koydu.

AsyaFest’te mücadele eden 19 kulübün genç, yıldız, küçük ve minikler kategorisinde gelecek vaat eden basketbolcu adayları ‘all star’ karşılaşması yaparak izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

 

Şenlikte ayrıca şut yarışması yapıldı ve her kategoride birinci olan sporcular kupalar ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Lig’in sponsoru FerYapı, AsyaFest organizasyonuna tam destek verdi. FerYapı Asya Lig’e ve AsyaFest’e katılan basketbol altyapı takımları arasında ise

Pamukspor, İdealtepe Spor Kulübü, All Stars İstanbul Basketbol Spor Kulübü, Kadıköy Gençlik Spor Kulübü, Üsküdar Basketbol Spor Kulübü, Siyah-Beyaz Spor Kulübü,

İstanbul Gençlik Gücü Spor Kulübü, Unibasket Spor Kulübü, Armada Spor Kulübü,

ATP Spor Kulübü, Beykoz Spor Kulübü, Akademi İstanbul Spor Kulübü, Bağlarbaşı Spor Kulübü, Mavibirlik Spor Kulübü, Dream Team Spor Kulübü, Modafen Değişim Spor Kulübü yer aldı.

 

 

 

 

Sporun fiziksel ve zihinsel olarak bireyin gelişmesindeki önemini gözler önüne sermek amacıyla sosyal sorumluluk projelerine destek veren FerYapı, daha önce de ‘FIBA EuroChallenge Kupası’ için mücadele veren Trabzonspor Medical Park’a ve 2014 yılında da Tansel Urcan Basketbol Akademi Organizasyonu ile İstanbul Anadolu Yakasında gençler, yıldızlar, küçükler, minikler ve mini minikler kategorilerinde düzenlenen İstanbul Asya Basketbol Altyapı Ligi’ne sponsor olmuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER