Anasayfa >

Diğer Haberler >

Para verip evlerini alamadıklarını iddia ettiler!

Para verip evlerini alamadıklarını iddia ettiler!

18 Mayıs 2015 Pazartesi, 17:01:22
Para verip evlerini alamadıklarını iddia ettiler!
Ünlü şarkıcı Petek Dinçöz'ün tanıtım yüzü olarak kullanıldığı konut projesinde, yatırdıkları paranın karşılığı olarak evlerini alamadıklarını iddia eden yaklaşık 20 kişi adliye önünde eylem yaptı.

Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı önünde toplanan grup, pankartlar açarak, "Mağdurlar burada, hırsızlar nerede?" ve "Paramız sizde, evlerimiz nerede?" şeklinde sloganlar attı.

 

 

Mağdurlardan İlhan Aslan, savcılığa suç duyurusunda bulunmak için adliyeye geldiklerini belirterek, şirket yetkililerinin ortadan kaybolduklarını öne sürdü.

 

 

Tuzla ve Esenyurt Belediye Başkanlığı'nın şirket için kendilerine güven aşıladığını belirten Aslan, "Firmanın reklamlarında oynattığı sanatçı Petek Dinçöz hanımefendiden de destek bekliyoruz. Amacımız, alınterimizle aldığımız evlerimizin paralarını geri almak" dedi.

 

 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

 

 

Bir diğer mağdur Melek Yıldız ise 2012 yılında şirketin Tuzla projesinden 250 kişinin ev satın aldığını ifade ederek, "Maalesef 2,5 yıldır bir savaş veriyoruz. Sonuca gitmeye kararlıyız. Başvurduğumuz her kapı bizi geri çevirdi. Sonuç olarak biz yine devletin kapısına dayandık. Yine onlardan destek bekliyoruz" diye konuştu.

 

 

Açıklamanın ardından, grup, toplu imza attıkları suç duyurusu dilekçesini savcılığa vermek için adliyeye giriş yaptı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER