Anasayfa >

Diğer Haberler >

Viaport Marina İstanbul'un fethedildiği gün kapılarını açıyor!

Viaport Marina İstanbul'un fethedildiği gün kapılarını açıyor!

18 Mayıs 2015 Pazartesi, 15:56:06
Viaport Marina İstanbulun fethedildiği gün kapılarını açıyor!
Viaport Marina İstanbul’un fethedildiği gün yani 29 Mayıs’ta kapılarını açmaya hazırlanıyor. Via Porties Yönetim Kurulu Başkanı Çoşkun Bayraktar, Fatih bize İstanbul’u hediye etti biz de aynı gün burayı hediye edelim dedik diye konuştu…

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


Viaporties tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediye’nin  katkılarıyla hayata geçirilen Viaport Marina 29 Mayıs’ta kapılarını açmaya hazırlanıyor.


1 milyar TL yatırımla hayata geçirilen dev proje dünyanın 6 fonksiyonlu tek marinası olma özelliğini taşıyor.


Yılda 29 milyon ziyaretçiyi ağırlayacak
Yeme-içme, mağazalar,  eğlence parkları, 5 yıldızlı otel ve akvaryumu içinde barındıran Tuzla Viaport Marina projesinin yılda 29 milyon ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

 

29 Mayıs'ta kapılarını açacak

Denizin üzerinde konumlanan adacıklardaki alışveriş merkezi, dünyanın en hızlı roller coster’larından ikisine sahip tema parkı ve 750 tekne kapasitesine sahip Viaport Marina Tuzla 29 Mayıs itibariyle hizmet vermeye başlayacak.


Kiralar ne kadar?
Viaport Marina projesinin AVM biriminde;
Yemi –içme grubunda metrekare kira fiyatı 100 dolar
Tekstil grubunda ise 70 dolar.
Marina kısmında ise metrekare kira fiyatı minimum 2 bin 800 avrodan başlıyor.


İstanbul buraya yakışıyor burası İstanbul’a
Son 1 yıldır Vİayort Marina projesine odaklandıklarının altını çizen Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Çoşkun Bayraktar, “Viaport Marina hem eğlence, hem perakende hem de marina sektörünün çıtasını yukarı çıkaracak. Burası İstanbul’ a yakışıyor İstanbul’da buraya” dedi.


Fatih,  İstanbul’u hediye etti biz de burayı
Viaport Marina projesinin İstanbul’un fethedildiği gün yani 29 Mayıs’ta kapılarını ilk kez açacağını belirten  Bayraktar, “Fatih Sultan Mehmet 29 Mayıs 1453’te İstanbul’u bizlere hediye etti biz de aynı gün Viaport Marina’yı İstanbulluya hediye edeceğiz. Bu proje İstanbul’un yüzü olacak. Nasıl ki Dubai’nin Burj Khalifa’sı var bizim de artık Viaport Marina’mız var” ifadesinde bulundu.


Klasik işlerde yokuz
Bugüne kadar Viaport Venezia ve  Viaport AVM gibi iddialı işlere imza attıklarını belirten Bayraktar, “Bizi bundan sonra da klasik işlerde göremeyeceksiniz. Via Porties olarak bizi heyecanlandırmayan işlere girmiyoruz. Türkiye’de bizim giremeyeceğimiz ya da altından kalkamayacağımız ihale yok. Ama söylediğim gibi hiçbir klasik işte olmadık olmayacağız da” dedi.


Tuzla’ya lig atlatacak
Viaport Marina projesinin Tuzla’ya lig atlatacağını belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ise, “Tuzla İstanbul’un en uzağında bir ilçemiz. Bunun dezavantajını ortadan kaldırmamız lazımdı. Vatandaş “Bir ayakkabı almak için biz neden Pendik’e ya da Kartal’a gidiyoruz” diyordu. Bunun için Tuzla’da mekanlar açtık. Fakat merkezi denizle buluşturmak gerekiyordu. Marina projesi böyle doğdu. Bu proje için ihale açtık. Birçok şirket talip oldu ama hepsi projede değişiklik istedi. Bu çok zor yapamayız dediler. Sadece Viaporties Grubu bunun yapılabileceğine inandı ve yaptı” şeklinde konuştu.  

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER