Anasayfa >

Diğer Haberler >

New Holland, Komatek Fuarı'nda yüksek performanslı iş makineleriyle boy gösterdi!

New Holland, Komatek Fuarı'nda yüksek performanslı iş makineleriyle boy gösterdi!

18 Mayıs 2015 Pazartesi, 14:43:43
New Holland, Komatek Fuarında yüksek performanslı iş makineleriyle boy gösterdi!
New Holland, Ankara'da düzenlenen KOMATEK Fuarı'nda sergilediği makinelerle, iş makineleri alanında da iddialı olduğunu kanıtladı.

Tarım makinelerinin lider markası New Holland, Ankara'da düzenlenen KOMATEK Fuarı'nda sergilediği makinelerle, iş makineleri alanında da iddialı olduğunu kanıtladı. Özellikle B110B ve B115B model kazıcı yükleyicileriyle New Holland standı, fuar süresince katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

 

 

Tarım makinelerinin yanı sıra verimli ve yüksek performanslı iş makineleriyle de sektördeki iddiasını sürdüren New Holland, Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen KOMATEK Uluslararası İş ve İnşaat Makine, Teknoloji ve Aletleri İhtisas Fuarı'nda toplam 12 farklı modeliyle gövde gösterisi yaptı.

 

 

Özellikle Kazıcı Yükleyici grubuyla dikkat çeken New Holland, B110B ve B115B model kazıcı yükleyicileriyle fuar ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü. New Holland, fuar süresince B110B ve B115B kazıcı yükleyicilerin yanı sıra paletli ekskavatör E245C, lastikli yükleyici W170, mini ekskavatör modelleri E16B, E39B ve E50B, nokta dönüşlü yükleyici modelleri L215, L218 ve L225 ve teleskopik yükleyiciler LM1345 ve LM1745 ile ziyaretçilerden tam not aldı.

 

 

"SON TEKNOLOJİ NEW HOLLAND MARKA İŞ MAKİNELERİNİ SEKTÖRE KAZANDIRMAKTAN DOLAYI MUTLUYUZ"

Fuarı ve sergilenen New Holland marka iş makinelerini değerlendiren Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, "New Holland B110B ve B115B kazıcı yükleyicilerimizin görmüş olduğu ilgiden çok memnunuz. Bu iki model, 110 bg'lik yüksek motor gücüyle şu an pazardaki en güçlü motora sahip. Bunun yanında değişken debili, pistonlu hidrolik pompa sistemiyle de yakıt sarfiyatında oldukça iddialı. Bu sayede güçlü motorunun avantajı olan kısa çevrim sürelerini ve üretkenliğini, düşük yakıt sarfiyatıyla birleştirerek oldukça verimli bir makine ortaya çıkarıyor" dedi.

 

 

New Holland markalı iş makinelerinin Türkiye'de rekabeti canlandırdığını belirterek sözlerine devam eden İrfan Özdemir, "Son teknoloji New Holland marka iş makinelerini sektöre kazandırarak, Türkiye'nin büyüyen inşaat sektörüne destek olmaktan dolayı mutluyuz" diye konuştu.

 

 

"TARIM SEKTÖRÜNÜN HEM İLK FİRMASIYIZ HEM DE EN BÜYÜK KURUMUYUZ"

Özdemir, Türk Traktör olarak 1954'den bu yana 60 yıldır tarım sektöründe yer aldıklarını vurgulayarak, "Tarım sektörünün hem ilk firmasıyız hem de en büyük kurumuyuz. 60 yıldır Türk çiftçisinin verimini artıracak, kazancını artıracak, modern üretim tekniklerini kullanmasını sağlayacak traktör ve ekipmanları üretiyoruz. Ortağımız CNHI dünyada 33 milyar euroluk cirosuyla dünyadaki en büyük tarımsal mekanizasyon ve iş makinesi üreticisi. Geçen yıl Türkiye'de sadece tarımsal mekanizasyonda değil, aynı zamanda iş makineleri konusunda da işbirliği yapmaya karar verdik. Türkiye distribütörü olduk. Bu işbirliği çerçevesinde geçen yıl ilk yıldı ve yatırım yılı olarak geçti. Bugün sektörümüz için en büyük fuar olan Komatek Fuarı'nda New Holland markamızı temsil ediyoruz" dedi.

 

"BEKO LODERDAN TUTUN, YÜKLEYİCİYE VE EKSKAVATÖRE KADAR ÇOK DEĞİŞİK MAKİNELERİMİZ VAR"

New Holland standında 12 makineyle müşterilerini beklediklerini ifade eden Özdemir, "Beko loderdan tutun, yükleyiciye ve ekskavatöre kadar çok değişik makinelerimiz var. Sektörün hemen hemen bütün ihtiyacını karşılayan ürünlerimiz son teknoloji, yakıt ekonomisi, konfor, güvenilirlik ve arkasında Türk Traktör ile Koç garantisiyle şu anda müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Onları yeni ürünlerimizle tanıştırmak için standımızı açtık. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Bu tür fuarları çok önemsiyoruz. Çünkü potansiyel müşterilerimizle buluşmak, onları dinlemek, onların beklentilerini anlamak ve onların ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri onlara sunmak için buradayız" diye konuştu.

 

 

"İLK BAŞTA VURGULAMAK İSTEDİĞİM ÜRÜNLERİMİZ İÇİNDE KAZICI VE YÜKLEYİCİ GELİYOR"

Özdemir, New Holland markasının özellikle kazıyı ve yükleyici konusunda çok öne çıkan bir marka olduğunu belirterek, "Pazarda en yüksek güce sahip olan 110 beygir güce sahip olan ve sadece performans değil bu gücü yakıt ekonomisinde de iddialı bir şekilde piyasaya veren bir markayız. İlk başta vurgulamak istediğim ürünlerimiz içinde kazıcı ve yükleyici geliyor. Üzerinde powertrain motor, powershift transmisyon ve kendine özgü bomb sistemi var. Sadece beko loder yani kazıcı yükleyici değil, mini ekskavatör, nokta dönüşlü yükleyici ve teleskobik yükleyicimiz gibi çok geniş ürün yelpazemiz var. New Holland olarak tarımda lideriz. Bu liderliği nasıl kazandık? Üreticimizin verimliliğini, kazancını artırarak, onların modern üretim teknikleri kullanmasını sağlayarak kazandık. Aynı misyonu inşaat sektöründe de müteahhitler, inşaat firmaları, hafriyatçılar, madenciler, mermerciler için modern üretim tekniklerini kullanmasını sağlayacak, yüksek teknolojiyi uygun koşullarda onların operasyonal verimliliklerini artıracak şekilde sunmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 

"ÇOK İDDİALI BİR OYUNCU OLACAĞIZ VE SEKTÖRE REKABET, HİZMET GETİRECEĞİZ"

Türk Traktör'ün, arkasında Koç ve CNHI ortaklığı olan çok büyük bir firma olduğunu kaydeden Özdemir, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Bu ortaklığın yanı sıra 60 yıllık iş deneyimi var. Bu kurumun çok geniş network ağı var. New Holland markası olarak amacımız, Türkiye'nin her tarafında iş makinesi müşterilerine çok yakın olmak, hızlı olmak, geniş bir hizmet ağıyla üreticilerimize hızlı, etkin ve verimli hizmet sunmak. Bu konseptle hazırlandık hem fuara hem de sezona. Çok iddialı bir oyuncu olacağız ve sektöre rekabet, hizmet getireceğiz. Tarımsal mekanizasyonda yarattığımız farkı da inşaat sektöründe de yaratmak konusunda iddialayız. Çünkü kendimize, ortaklarımıza ve paydaşlarımıza inanıyoruz. Fuardan beklentimiz yüksek. Bu sektörde artık büyük bir oyuncu var. Bu sektörde Türk Traktör, Koç, CNHI, New Holland var. Türkiye'nin dört bir sathına yayılmış 600'ün üzerindeki satış, servis ve yedek parça noktalarıyla beraber sektördeyiz. Şu anda bizim Ardahan'da, Kars Sarıkamış'da bizim servisimiz var. Stratejimiz, New Holland agriculture ile construction arasında sinerji yaratmak ve Türkiye'nin, inşaat sektörünün büyümesine katkıda bulunmak. Fuar Pazar gününe kadar sürecek. Müşterilerimizi standımıza bekliyoruz."

 

 

FUARIN GÖZDESİ NEW HOLLAND B110B VE B115B KAZICI YÜKLEYİCİLER

Kazıcı yükleyicilerin 4.5 litrelik turbo şarjlı motorları, endüstriyel uygulamalara yönelik motor tasarımı, üretimi ve satışı alanında lider bir üretici olan, yılda üç milyon adet motor üretimi yapan Fiat Power Train (FPT) tarafından sunuluyor. B110B ve B115B'de standart olarak bulunan değişken debili pistonlu hidrolik pompa sistemi, yüzde 10 oranında yakıt tasarrufu ve hızlı bir yatırım geri dönüşü sağlıyor. Şehir içi çalışmaları için daha düşük gürültü seviyesinde çalışmak için tasarlanan kazıcı yükleyiciler, bom tasarımı, yüke duyarlı hidrolikler ve üst düzey kazıcı erişimi sayesinde üretkenlikte sınıfının lideri konumunda. Yine standart olarak sunulan Powershift şanzıman, operatöre maksimum konfor sağlarken, kolay erişimli geniş kabinlere sahip modeller operatör konforunu ön planda tutuyor. Ayrıca, motor ve servis noktalarına yer seviyesinden erişimiyle operatöre bakım kolaylığı sunuyor.

 

 

NEW HOLLAND, NOKTA DÖNÜŞLÜ MİNİ YÜKLEYİCİLER, MİNİ EKSKAVATÖRLER VE TELESKOPİK YÜKLEYİCİLERİ KONUSUNDA DA İDDİALI

590 kilogramdan 1360 kilograma uzanan nominal çalışma kapasiteriyle New Holland marka nokta dönüşlü mini yükleyiciler, farklı ataşman seçenekleriyle farklı ihtiyaçlara cevap veriyor. New Holland patentli "Superboom" dikey yükleyici kol tasarımı sayesinde L218 ve üzeri modeller daha ileriye daha fazla yük boşaltma değerleri sunarak segmentinde fark yaratıyor.

 

 

1.5 ton'dan 5 ton çalışma ağırlığına uzanan New Holland mini ekskavatörlerde birbiriyle uyumlu, eş zamanlı farklı hareketlere olanak sağlayan, ikisi değişken debili pistonlu tip ve birisi dişli tip olmak üzere toplam 3 adet hidrolik pompa bulunuyor. Üçüncü pompa sistemden bağımsız olarak bıçak ve kule dönüş hareketlerini kontrol ediyor. Bu fonksiyonlar kullanılmadığı zamanlarda ise hidrolik akış, kazı özelliğini güçlendirmek üzere yeniden sisteme yönlendiriliyor. Eş zamanlı hareketlerdeki serilik ile daha iyi iş çevrim zamanları elde edilebiliyor. Daha fazla üretim sağlayan bu sistem, aynı zamanda daha hassas kontrol imkânı veriyor.

 

 

New Holland'ın teleskopik yükleyici ürün gamında ise LM1345, LM1445 ve LM1745 modelleri bulunuyor. Kullanıcılar 13 metre, 14 metre veya 17 metrelik azami kaldırma yüksekliklerinden kendilerine uygun olanı seçebiliyorlar. New Holland teleskopik yükleyiciler tam otomatik powershift şanzıman ve kullanımı kolay üç farklı tekerlek dönüş modu sayesinde sahada oldukça çevik ve hızlı şekilde hareket edebiliyorlar. LM1745 modeli 4,5 tonluk kaldırma kapasitesi ile sınıfının en yüksek performans sağlayan makineleri arasında yer alıyor.  İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER