Anasayfa >

Diğer Haberler >

Hızlı tren ve otoyol projesi bu ili uçuracak!

Hızlı tren ve otoyol projesi bu ili uçuracak!

15 Mayıs 2015 Cuma, 10:57:12
Hızlı tren ve otoyol projesi bu ili uçuracak!
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, Antalya Büyükşehir Belediyesinin Manavgat ilçesinde yaptırılan asfalt plenti tesisinin açılışına katıldı.

Elvan, açılış töreninde, Antalya Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarının diğer belediyelerce örnek alınması gerektiğini söyledi. Turizm merkezi açısından Antalya ve Manavgat'ın önemine dikkati çeken Elvan, kente hizmet için yola çıktıklarını belirtti.

 

Elvan, birilerinin hayal dahi edemeyeceği projelere üç yıl öncesinden başladıklarına işaret ederek, "2016 yılının ilk yarısında Antalya'dan Manavgat'a, Konya'ya, Kapadokya'ya, Kayseri'ye uzanan hızlı trenimizin kazmasını hep birlikte vuracağız. '2020 yılında tamamlayacağız' dedik ama biz vermiş olduğumuz süreden önce tamamlarız. İşimiz çalışmak, işimiz hizmet" dedi.

 

Manavgat'tan hızlı trenle 20-25 dakikada Alanya'ya, yarım saatte Antalya'ya, 1 saat 20 dakikada Konya'ya ulaşmanın mümkün olacağını vurgulayan Elvan, "İşte bizim diğerlerinden farkımız, bu. Onlar konuşur, biz yaparız" diye konuştu.

Elvan, Antalya'yı İstanbul'a da hızlı trenle bağlayacaklarının altını çizdi.

İstanbul'dan hızlı trene binen bir kişinin 4,5 saatte Antalya'da olacağını belirten Elvan, "Hızlı tren ve otoyol projeleriyle Antalya şahlanacak. İç turizm açısından akın akın Orta ve Doğu Anadolu'dan, Ege'den, Marmara'dan Antalya'ya turist akını olacak. Hızlı trenin anlamı, bu" ifadesini kullandı.

Elvan, Antalya'yı aynı zamanda bir otoyol kenti yapacaklarını die getirerek, projelerini anlattı

 

Otoyol projesi için 2016 yılının ilk yarısında kazmayı vurmayı planladıklarını açıklayan Elvan, bu yıl ülkede 128 kilometrelik tünel açılacağını söyledi.

 

"Antalya'ya bir yılda 5 yıllık hizmet"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de bir yılda 5 yıllık hizmet ortaya koyduklarını ifade etti.

 

Her gün bir açılış yaptıklarını ve çok çalışmak zorunda olduklarını belirten Türel, "Geride kaybedilen 5 sene var. Bu 5 seneyi telafi etmek zorundayız. Kaybedilen 5 senede 15 senelik hizmetleri yapmalıyız. Bu hizmet sağanağında kazanan bütün hemşehrilerimiz olacak" diye konuştu.

 

Türel, yaklaşık 4 milyon liraya mal olan, çevreye duyarlı söz konusu tesisi üç ayda hizmete sunduklarını bildirdi.

 

Türel, 30 büyükşehir belediyesi içerisinde ilk asfalt plenti kurulan ilçelerin Elmalı ve Manavgat olduğunu vurgulayarak, "Bu da bize nasip oldu. Bir ilki daha başararak, tarihe geçmenin onurunu yaşıyoruz" dedi.

 

Elvan'a desteklerinden dolayı teşekkür eden Türel, şunları kaydetti:

"2014'te 19 kavşağı Antalya'mıza yapacağımızı söyledik. Bunun 11'ini artık birkaç ay içerisinde hizmete açıyoruz. Bütün hizmetler sizlerin desteğiyle oluyor. Milletimizin desteği olmasaydı biz, bu hizmetleri yapamazdık. Artık Antalya hayallerine daha da yaklaşıyor çünkü Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan aramızda, bize güç veriyor. Hızlı trenler, havaalanları, kruvaziyer limanları, otobanlar, yat limanları... Bunların hepsi Manavgat'a, Antalya'ya, sizlere yakışır."

Konuşmaların ardından Elvan, Türel ve ilçe belediye başkanları, butona basarak açılışı gerçekleştirdi. AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER