Anasayfa >

Diğer Haberler >

Toner Mimarlık Natevo Koleksiyonu Maslak Yapı’da!

Toner Mimarlık Natevo Koleksiyonu Maslak Yapı’da!

14 Mayıs 2015 Perşembe, 13:47:52
Toner Mimarlık Natevo Koleksiyonu Maslak Yapı’da!
Maslak Yapı, Mustafa ve Emre Toner’in İtalyan tasarım markası Flou için tasarladığı Natevo Koleksiyonu’nu Türkiye’ye getirdi.

Maslak Yapı Fine İnteriors, Mustafa Toner ve Emre Toner’in İtalya’da hayata geçirdiği uluslararası bir projenin ürünü olan Natevo Koleksiyonu’na ev sahipliği yapıyor. Tasarım trendlerinde öncü kimliğiyle dünyanın en ünlü çağdaş tasarım markalarını Türkiye’ye getiren Maslak Yapı, bünyesinde barındırdığı ve bu projede Mustafa ve Emre Toner’le bir araya getirdiği İtalyan Flou markasının Natevo koleksiyonunu, sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın en büyük showroom’u olan Maslak Yapı Fine İnteriors da sunuyor.

 

Milano’nun en görkemli konut projesi olan ve ünlü mimar Zaha Hadid tarafından tasarlanan City Life’ın Penthouse Dairesi’ni teslim ettiği Mustafa ve Emre Toner, Natevo için yeni bir koleksiyon oluşturdu. Aydınlatma ve mobilyayı bir araya getirerek inovatif bakış açısı ile sunan Natevo, İtalya’nın en prestijli markalarının başında gelen ve dünyanın en gözde mobilya ve tasarım fuarı olan Salone Del Mobile’in kurucularından olan Flou firmasının bünyesinde yer alıyor. Ürettikleri koleksiyonlarla bir evin ya da bir mekânın tüm mobilyalarını, aydınlatma ihtiyacına uygun olarak tasarlayıp çözümleyen marka, uzun vadede enerji tasarrufu ve sürdürülebilirlik hedefliyor.

 

 

City Life’ın Penthouse örnek dairesi için zamansız ve neo-deco çizgide bir koleksiyon tasarlayan Toner Mimarlık, Zaha Hadid’in ultra modern mimarisi ile tezat yaratacak olan zamansız ve neo-deco çizgiler, koyu renkler ve lüks ifadeli malzemeler kullanarak, koleksiyonu bir üst düzeye taşıdı. Alışılagelmiş mobilyalara farklı ifade getiren bir tarz yaratarak zamansızlığı yakalamayı ve mekânın gücünü yükseltmeyi amaçlayan koleksiyonda oturma grupları, masa, sehpa, vitrin, kitaplık, komodin, yatak ve makyaj masası gibi elemanlar lüks ve şıklığı aydınlatma ile bir araya getiren bir çözüm sunuyor.

 

 

Özgün ve öncü tasarımları ile ofisler, 5 yıldızlı oteller, konutlar gibi çok önemli yapılara imza atan, pek çok ünlü ismin evini tasarlayan Mimar Mustafa Toner de şöyle konuştu: “Öncelikle sevgili dostum Maslak Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Ayaydın’a, bu işbirliğine vesile olduğu için teşekkür ediyorum. Natevo, çıkış noktası sürdürülebilirlik olan bir proje. Bu projede mobilya ile aydınlatma birleştirilerek hem nakliye ve ambalajdan tasarruf ediliyor, hem de LED kullanımı vasıtasıyla enerji tasarrufu sağlanıyor. Natevo sadece aydınlatmada enerji tasarrufu sağlamıyor. Nakliyeden, yakıttan, ambalajdan da tasarruf sağlıyor. Bu koleksiyonun tasarım trendlerinde önderlik yapan Maslak Yapı sayesinde ülkemize gelmesi bizleri çok mutlu etti.”

 

 

Maslak Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Ayaydın, Mustafa ve Emre Toner’in imza attığı koleksiyonun oluşumunda pay sahibi olmaktan onur duyduğunu belirterek şunları söyledi: “İki değerli dostumu bu değerli proje için bir araya getirmekten çok memnunum. Flou CEO’su Massimiliano Messina ile bu projeyi ilk konuştuğum andan itibaren çok heyecanlanmıştım. Böyle mükemmel bir sonuç alınacağından emindim. Maslak Yapı Fine İnteriors olarak, bu çok değerli koleksiyonda payımızın bulunması ve bugün de ev sahipliğini yapıyor olmak bizim için mutluluk verici. Değerli tasarımcılarımız Mustafa Toner ve Emre Toner, Türkiye adına gurur veren bir projeye imza attılar. Onlara çok teşekkür ediyorum. Türkiye’den isimlerin dünyada bu kadar ilgi gören bir projeyi gerçekleştirmesi bizlere onur veriyor.”

 

 

İtalya’nın ünlü ‘’Flou’’ markasının ilk kez bir Türk tasarımcı ile çalıştığı koleksiyon, geçen yıl Milano Fuarında tanıtıldı. Nisan ayında gerçekleştirilen 2015 Milano Fuarı ile birlikte ilk etapta, koleksiyon için tasarlanan yemek masası, kitaplık, sehpa ve makyaj masası satışa çıkarıldı. Mustafa Toner ile gerçekleştirilen işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarının altını çizen Flou CEO’su Massimiliano Messina, koleksiyonun dünyada büyük ilgi gördüğünü açıkladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER