Anasayfa >

Diğer Haberler >

Beylikdüzü’nü akademisyenler tasarlayacak!

Beylikdüzü’nü akademisyenler tasarlayacak!

13 Mayıs 2015 Çarşamba, 14:53:45
Beylikdüzü’nü akademisyenler tasarlayacak!
Beylikdüzü Belediyesi ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin imzaladığı protokolle kentsel tasarım ve kentsel yenileme çalışmalarına start verildi...

Yeşil ve doğa standartları ile ideal bir kent yaşantısını planlamak amacıyla Beylikdüzü Belediyesi harekete geçti. Sanatı ve estetiği tüm sokaklara, caddelere, mahallelere yayma hedefiyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile ortak bir çalışma başlatan Beylikdüzü Belediyesi, ilçeye kalıcı eserler bırakmak için çalışmalarını sürdürüyor.

PROTOKOL İMZALANDI
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Yalçın Karayağız ile üniversite Senato Odası'nda bir araya gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye ve üniversite arasında düzenlenen protokolü görüştü. Şehircilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ile yapılan protokol kapsamında Beylikdüzü'ne alışılagelmiş dönüşüm anlayışının üstünde bir değişim yaşatacak olan kentsel tasarım ve kentsel yenileme hususu ele alındı.

"SANATI, SANATÇIYA BIRAKMAK LAZIM"
"Beylikdüzü'nde sanatı, sanat eserlerini daha çok görmek istiyoruz. Beylikdüzü'nün daha da renkli olmasını istiyoruz" diyen Başkan İmamoğlu, sanatı da sanatçıya bırakmak gerektiğini vurgulayarak kurulan işbirliği ve yapılacak çalışmalar ile Beylikdüzü'nün hızla markalaşacağına inandığını belirtti.
Üniversite Rektörü Karayağız ise Beylikdüzü'nde yapılacak çok şey olduğunu söyledi. Kenti yenileme uygulamalarının yanı sıra tiyatro, orkestra, bale gibi her türlü sanat dalında istenilen her an Beylikdüzü'nün yanında olacaklarını söyleyen Karayağız, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin 134'üncü yılını ifade eden rozetini de İmamoğlu'nun yakasına taktı. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER