Anasayfa >

Diğer Haberler >

Bağcılar kentsel dönüşüm hızla devam ediyor!

Bağcılar kentsel dönüşüm hızla devam ediyor!

12 Mayıs 2015 Salı, 11:56:08
Bağcılar kentsel dönüşüm hızla devam ediyor!
Bağcılar kentsel dönüşüm hızla devam ediyor. Bağcılar kentsel dönüşüm kapsamında Güneşli Mahallesi’nde 3 bloklu sitenin yıkımı gerçekleştirilecek…

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla Bağcılar İSTOÇ’ta inşaatı tamamlanan Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisi’nin açılışı yapılacak. Yine Bakan Güllüce’nin katılımıyla kentsel dönüşüm Projesi kapsamında Güneşli Mahallesi’nde 3 bloklu sitenin yıkımı gerçekleştirilecek.

 

 “TESİS 1350 METREKARELİK ALANA KURULDU”

 

Bağcılar Belediyesi toplanan çöpler arasındaki katı atıkların geri dönüşümünün sağlanması amacıyla 1350 metrekarelik alana Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisi’ni inşa etti. Tesiste, ilçede toplanan plastik, kağıt gibi katı atıklar atık havuzuna boşaltılacak. Bantlar aracılığıyla taşınacak olan atıklar burada ayrıştırılacak.  Ayrıştırılan atıklar ekonomiye katkı sağlamak amacıyla değerlendirilecek.

 

DAVULLU ZURNALI KENTSEL DÖNÜŞÜM

 

Bağcılarda kentsel Dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla Güneşli Mah. İleri Sokak’taki Çalışkan Sitesi’nin yıkımı gerçekleştirilecek. 1988 yılında inşa edilen 85 konut ve 2 işyerinin bulunduğu 3 blokun yıkımı davul zurna eşliğinde yapılacak.  Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkımı gerçekleştirilecek Çalışkan Sitesi’nin yerine 156 konut, 7 işyeri, 2600 metrekarelik yeşil alan ve 163 araçlık kapalı otopark inşa edilecek.

 

 

KATI ATIK TESİSİ AÇILIŞI

Tarih: 13 Mayıs 2015 (Çarşamba)

Saat: 11.00

Yer:  Mahmutbey Mah. İstoç Yanyol Sok. No:18/2 Bağcılar

 

 

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROGRAMI

Tarih: 13 Mayıs 2015 (Çarşamba)

Saat: 13.00

Yer: Güneşli Mah. İleri Sokak Çalışkan Sitesi  Bağcılar

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER