Anasayfa >

Diğer Haberler >

Başakşehir Oyakkent imar planı askıya çıktı!

Başakşehir Oyakkent imar planı askıya çıktı!

12 Mayıs 2015 Salı, 09:46:36
Başakşehir Oyakkent imar planı askıya çıktı!
Başakşehir Oyakkent Nazım İmar planı askıya çıktı. İşte Başkaşehir Oyakkent imar planı detayları…

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ

Başakşehir Oyakkent Nazım imar planı askıya çıktı. 12 Mayıs 2015’te askıya çıkan Başakşehir Oyakkent imar planı 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 10 Haziran 2015’te askıdan inecek.


Oyakkent imar planı hükümleri
1.    1/5000 ölçekli Başakşehir ilçesi Oyakkent Nazım İmar Planı plan paftaları,plan raporu ve plan uygulama hükümleri ile bir bütündür


2.    Bu plan sınırı, plan onama sınırıdır


3.    Planda çizilen çeşitli arazi kullanım ve yerleşme alanlarına ait sınırlar şematik olarak gösterildiğinden 3194 sayılı imar kanununun 26.maddesi kapsamındaki tesisler istisna olmak üzere bu plan üzerinden plan ölçeği ile ölçü alınamaz. Yer tespiti ve uygulama yapılamaz. Fonksiyonel sınırlar ve detayları 1/1000 ölçekli uygulama imar planında netleştirilecektir


4.    Bu plana uygun olarak hazırlanacak olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planları onaylanmadan ve bu planlarda belirtilen sosyal donatı ve teknik altyapı alanları (yol, yeşil alan, park alanı, çocuk oyun alanı, spor alanı, eğitim ve sağlık tesisleri, sosyal ve kültürel tesisler, idari tesisler, dini tesisler, kentsel hizmet alanları, belediye hizmet alanları, teknik altyapı alanları vb) kamu eline geçmeden uygulama yapılamaz. Ancak 1/1000 ölçekli uygulama imar planı yapılıncaya kadar eğitim ve sağlık tesisleri, sosyal ve kültürel tesisler, idari tesisler, dini tesisler, spor alanları, kentsel hizmet alanları, belediye hizmet alanları ve teknik altyapı alanları ile resmi umumi binalar gibi sosyal donatı ve teknik altyapı alanlarında uygulama 1/5000 ölçekli Başakşehir ilçesi Oyakkent nazım imar planına uygun olarak hazırlanacak projeye göre yapılabilir.

 

5.    Planlama alanında özel mülkiyetteki KOP alanlarının kamu eline bedelsiz geçmesi şartı ile E:0,20 değeri üzerinden hesaplanacak yapılaşma değerleri başka parsel veya parsellerde kullanılabilir.

 

İMAR PLANI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER