Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kartal-Kaynarca metro hattı durakları!

Kartal-Kaynarca metro hattı durakları!

11 Mayıs 2015 Pazartesi, 09:25:45
Kartal-Kaynarca metro hattı durakları!
Kadıköy- Kartal metro hattının devamı olan Kartal-Kaynarca metro hattı için yapılan tünel kazı çalışmalarında sona gelindi. İşte Kartal-Kaynarca metro hattı son durumu…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Anadolu Yakası’nın ilk metrosu Kadıköy-Kartal metro hattının devamı olan Kartal-Kaynarca metro tünel çalışmalarında sona gelindi.  2012 yılında hat uzunluğu 21,7 kilometre olan Kadıköy-Kartal metrosunda 16 yolcu istasyonu bulunuyor. Kartal- Kaynarca metro hattı ile istasyon sayısı 19 olacak. Kadıköy – Kaynarca hattının uzunluğu ise 26,5 kilometreyi bulacak.

 

 

 

70 bin yolcu kapasiteli

Kartal- Kaynarca hattı tamamlandığında günde tek seferde 70 bin yolcu taşınabilecek. Kadıköy-Kaynarca arası yolcu süresi ise 38,5 dakikaya inecek. Kartal-Kaynarca metrosunun test sürüşleri ise 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilecek.

 

 

 

Marmaray’a entegre edilecek

Kartal-Kaynarca arasında 4 durak bulunuyor. Kartal-Kaynarca metro durakları ise; Kartal, Yakacık, Pendik ve Kaynarca olarak belirtiliyor.  Marmaray’a entegre edilecek olan Kartal-Kaynarca metro hattının 2019’da hizmete açılması planlanıyor.

 

 

2019 yılında 400 kilometre raylı sisteme ulaşmayı hedefleyen İBB’nin yeni metro hattı projeleri ile Hacıosman’dan Tuzla’ya kadar kesintisiz ulaşımın sağlanacağı belirtiliyor.

 

 

 

PINAR BAYRAKDAR / htemlak.com

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER