Anasayfa >

Diğer Haberler >

Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm son durum!

Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm son durum!

08 Mayıs 2015 Cuma, 11:12:12
Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm son durum!
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili vatandaşın merak ettiği soruları yanıtladı.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Fevzi Çakmak Mahallesi kentsel dönüşüm Bürosu'nda vatandaşlarla bir araya geldi. Usta, Gaziosmanpaşa mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili vatandaşların sorularını yanıtladı. Burada vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Usta, mahalle halkının kentsel dönüşüm projesiyle ilgili aklına takılan sorulara cevap verdi.

Vatandaşların soruları üzerine açıklama yapan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "İlçemizde birçok mahallede ve Fevzi Çakmak Mahallemizde riskli alanlar ilan edildi ve bu bölgelerde kentsel dönüşüm yapılması noktasında karar alındı. Kentsel dönüşüm ilçemiz açısından aslında çok önemli bir fırsattır. Her defasında üstüne basa basa söylediğim bir söz var bir şehrin gelişebilmesi, daha doğrusu bir yerleşim yerinin şehir olabilmesi için oraya mutlak suretle yol getirmeniz lazım. Kentsel dönüşümü sağlarken yapılan planlar doğrultusunda, sonra sizlerle paylaşacağımız inşaat etaplama yöntemleriyle bölgemizde etaplamalar yaparak bir bölgeden çalışmaya başlayacağız. O bölgedeki insanlarımızı, bir bölgeyi yıktığımız zaman sadece o bölgede oturan insanları bir şekilde istihdamını sağlayarak, kiraya taşıyarak o bölgenin yapılmasından sonra kendi yerinde dönüşümü yaparak bir tarafı yıkıp, yapıp insanların oraya taşınmasını sağlayarak mahalleyi etaplar şeklinde belli süreli aralıklarla kendi içinde dönüşüm yaprak burada dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız" diye konuştu.

"Kentsel dönüşüm konusunda söyleyeceklerimiz çok net" diyerek sözlerine devam eden Başkan Usta, "Dönüşüm olacak. Dönüşüm etaplar şeklinde olacak. Dönüşüm planlı şekilde olacak ve bu planların parametreleri sizler olacaksınız. Dönüşümün yapılmasının esas ana kaynağı buradaki hak sahipleridir. Buradaki Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleridir. Eğer siz bu işin bir tarafı olmazsanız bu işe sahip olmazsanız burada kentsel dönüşüm yapacak ne imkanımız, kaynağımız nede öyle bir lüksümüz mecburiyetimiz var. Biz dönüşüm yapmaya gayret ediyorsak dönüşüm burada yapılsın diye zamanımızı,enerjimizi, imkanlarımızı kullanıyorsak şundan emin olunki buradaki insanların daha yaşanabilir bir ortama kavuşmasını, gerçekten medeniyet içeren bir şehre burada kavuşabilmelerini bütün sorunların hukuki, teknik, alt yapı anlamında ve ulaşım anlamında çözülmüş bütün sorunların giderilmiş şekliyle burada yaşayabilmelerinin altyapısını oluşturmaktır. Yani burayı bir şehir yapmaktır" şeklinde konuştu. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER