Anasayfa >

Diğer Haberler >

Çalışanlar için mutlu yatırımcıları için karlı ofis!

Çalışanlar için mutlu yatırımcıları için karlı ofis!

08 Mayıs 2015 Cuma, 10:18:58
Çalışanlar için mutlu yatırımcıları için karlı ofis!
“Mutlu ofis” konsepti ile iş ve sosyal yaşamı birleştiren Regnum Sky Tower, işletme giderlerini düşürerek firmaların aidata verecekleri miktarı kâra çevirecek “kârlı ofis” sistemini hayata geçiriyor.

Ankara’nın Maslak’ı olarak anılan Konya Yolu üzerinde yapımı hızla süren Regnum Sky Tower, şirket çalışanları için ABD ve Avrupa’da son yıllarda hızla yayılan “mutlu ofis” konseptinin Başkent’teki ilk örneği olurken, yatırımcılar için ise “kârlı ofis” sistemini hayata geçiriyor.

Yapımı hızla süren Regnum Sky Tower, 150 metre yüksekliğinde bir ofis ve yaşam merkezi olacak. 49-980 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 161 ofis ve 10 mağazadan oluşan proje,46bin metrekare inşaat alanına sahip, 3 bodrum kat, zemin kat, asma kat ve 30 normal kattan oluşuyor. Lansmanı Şubat ayında yapılan projede anahtar teslimleri Haziran 2016’da gerçekleşecek.

-Kârlı ofis konseptinde Ankara’da bir ilk…

Aylık giderleri oldukça yüksek tutarlara ulaşan iş merkezlerindeki ofislerin yüksek aidat sorunu, buralarda yer alma konusunda girişimcilerin kafasını karıştırıyor. Bu sorun Regnum Sky Tower’la çözüme kavuşuyor. Projede yer alan ortak alanlar kullandıkça öde sistemiyle kuleye gelir yaratırken işletme giderleri düşürülüp, firmaların aidata verecekleri miktar kâra çevrilecek. Kullanılan doğal havalandırma ve alternatif enerji sistemleri sayesinde ofislerin giderlerinin ciddi şekilde düşeceği belirtiliyor. Bu sayede hayata geçirilecek “kârlı ofis” sistemi firmaların cebine önemli katkı sağlayacak.

-“Ofis kulelerine taşınmak hayal değil”

Proje ortaklarından Canpa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, Ankara’da apartman dairelerinde ofisi olan 15 bin şirket bulunduğunu, Regnum Sky Tower’la prestijli bir ofis kulesine geçme vakti gelen bu firmaları harekete geçirmeyi hedeflediklerini ifade ediyor. Gaziosmanpaşa, Tunalı gibi semtlerde 120 metrekare ofisi olan firmalara, Regnum Sky Tower’da çok yakın fiyatlara 80 metrelik ofislerde 2 bin metrekarelik imkânlar sağlamayı teklif ettiklerini söyleyen Özcan, “Eskiden ofis kuleleri metrekarelerinin büyük ve fiyatların yüksek olması nedeniyle sadece piramidin tepesine hitap ederdi. Regnum Sky Tower bu anlayışı yıkıyor. Medeni toplumlar seviyesindeki ofislere ulaşılabilir fiyatlarla sahip olunabileceğini savunuyoruz. Ofis kulelerine taşınmak artık hayal değil” diyor.

-İş ve yaşam bir arada

“Mutlu ofis” mottosuyla yola çıkarak kısa sürede iş dünyasının en dikkati çeken projeleri arasında yer alan Regnum Sky Tower, “iş ve yaşam merkezi” kurgusuyla Ankara’da ofis tanımını değiştiriyor; çalışma hayatını sosyal yaşamla birleştiriyor; Türkiye’de yeni nesil ofis anlayışına öncülük ediyor.Regnum Sky Tower’da havuzdan şehir manzaralı gezi terasına, restorandan spor merkezine, sinemadan 2 bin 500 metrekarelik anti stres bahçesine kadar çeşitli sosyal donatılarla çalışanın yaşam konforunu öne çıkıyor.

Murat Özcan, çalışan mutluluğunun şirketlerin başarısının yüzde 70 oranında etkisi olduğunun altını çizerek, “Ofisin sıkıcı bir yer olduğu anlayışını reddediyoruz. Regnum Sky Tower’da Ofisi, eğlenceli, yaratıcı, ilham verici bir yaşam merkezi haline getiriyoruz” diyor.

Ofislerin çalışanlara ayak uydurabilecek konseptte olması gereğine işaret eden Özcan, şunları söylüyor:

“Ofisler de çalışanlar kadar nitelikli olmalı. Bunu düşünerek, Regnum Sky Tower’a çalışanların bir ofiste olmasını isteyecekleri her şeyi koyduk. Öğle arasında temiz hava alıp yemek yiyebilecekleri anti stres bahçesiyle üniversite hayatını yeniden yarattık. Fitness center, mini golf, kapalı yüzme havuzu, squash, playstation ve sinema odaları, özel misafirlerini ağırlayabileceği VIP lounge ve daha birçok olanağı sağlayarak yaşamdan kesitler sunmayı amaçladık. İş ve yaşam dengesini bir arada sunan ofis projeleriyle çalışan mutluluğu artacak ve firmalarımız daha karlı hale gelecekler.”

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER