Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ekolojik kentsel tasarım yarışması” başlıyor!

Ekolojik kentsel tasarım yarışması” başlıyor!

07 Mayıs 2015 Perşembe, 17:14:28
Ekolojik kentsel tasarım yarışması” başlıyor!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenleyeceği “ Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması” başlıyor.

Üniversiteliler arasında “çevre” farkındalığını artıracak önemli bir proje başlatılıyor. Ana konusunun ekoloji ve kentsel tasarım olacağı ”Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması” ile yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilere toplam 154.000 TL ödül dağıtılacak.

 

Ekoloji, sosyal hayat ve kültürün mekâna yansımasının ele alınacağı ve birincinin 40.000 TL ile ödüllendirileceği Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması’nda ikinciye 30.000 TL, üçüncü olan yarışmacıya ise 20.000 TL ödül verilecek. Ayrıca 8 guruba 8’er Bin TL mansiyon ödülü verilecek.

 

Jüri heyeti bakanlık üst düzey bürokratları, akademisyenler ve ekolojiye, kentsel tasarıma gönül vermiş uzmanlardan oluşacak. Yarışmaya T.C. üniversitelerinin şehir ve bölge planlama, peyzaj mimarlığı, mimarlık ve kentsel tasarım - peyzaj mimarisi bölümlerinde lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerden üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri bireysel ya da grup olarak katılabilecek.

 

Öğrenciler, yarışmanın web sayfasından ( www.ekokentyarismasi.com ) 05 Haziran 2015 tarihine kadar ön kayıt yaptıktan sonra yarışmaya ilişkin hazırlamış oldukları pafta ve sunumları 28 Ağustos 2015 tarihine kadar Bakanlığa ulaştırılacak. Yarışma ile ilgili tüm duyurular yarışmanın web sayfasından yapılacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER