Anasayfa >

Diğer Haberler >

ERA Gayrimenkul ofis tutundurmada Avrupa’yı yakaladı!

ERA Gayrimenkul ofis tutundurmada Avrupa’yı yakaladı!

06 Mayıs 2015 Çarşamba, 10:28:52
ERA Gayrimenkul ofis tutundurmada Avrupa’yı yakaladı!
Ekonomiye olan güveninin göstergesi olarak Türkiye’deki yatırımlarına devam eden ERA Gayrimenkul, iki yıl içinde Avrupa’daki ofis tutundurma oranlarını yakaladı. Avrupa’da yüzde 95 olan oran, Türkiye’de 70 olarak gerçekleşti.

Türkiye’deki büyüme stratejisine bir biri ardına açtığı ofislerle devam eden ABD merkezli uluslararası gayrimenkul zinciri ERA Gayrimenkul, iki yıl içinde gösterdiği yüksek performans nedeniyle Avrupa’daki tutundurma oranlarına yaklaştı. Avrupa’da alanında lider konumunda bulunan ERA, yüzde 95 tutundurma oranına (ofis açma-kapama oranı) sahipken, ERA Türkiye’de bu oran yüzde 70 olarak gerçekleşti. Diğer markalarda bu oranın yüzde 25 civarında olduğuna dikkat çeken ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan “Bizler de bu sistemi uygulayan ERA Türkiye ekibi olarak sektörün kanayan yarası olan konuda ikinci senesini yeni tamamlayan bir marka olarak iyi yönde ilerliyoruz. Bugüne kadar bu sektörde uzun senelerdir yer alan markaların ofis açma ve kapama oranı-tutundurma oranı yüzde 25 iken bizde durum yüzde 70 seviyelerinde ve her geçen gün yükseliyor. 2014 verilerine göre ERA Akademi bünyesinde 798 kişi eğitim aldı.  27 farklı konuda seminer ve eğitim düzenledik. 2014 yılı içinde gayrimenkul danışmanlarımız için 10 adet KariyERA eğitimi gerçekleştirildi. Son 1 yıl içerisinde ERA Gayrimenkul Türkiye, franchise ofislerine tam 200 ziyaret gerçekleştirdi. Bir yılda ortalama 250 iş günü olduğunu düşünürsek neredeyse her gün ofislerimizdeydik” dedi.

 

 

 

 

Türkiye’deki franchise sayısını 35’e yükselten ERA’nın yeni anlaşmalarla beraber yıl sonuna kadar 70 ofis açmayı planladıklarını anlatan Baygan, Türkiye’nin özellikle inşaat konusunda dünyaya ün saldığını hatırlattı. Baygan “Türkiye genelinde franchise yoluyla büyümeye devam ediyoruz. Merkez’in Türkiye’ye desteği tam.  ERA; güçlü merkez ofis yapılanması, ERA Eğitim Akademisi ve uygulama ofisiyle yatırımcılarına yüzde 100 başarı sözü veriyor. Bu sistemde kazanmamak söz konusu değil, gayrimenkul danışmanlığı doğru yapıldığı sürece en karlı sektörlerin başında geliyor” diye konuştu.

 

 

Avrupa, Uzakdoğu ve Ortadoğu’da etkili

ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, ERA Türkiye'yi diğer markalardan ayıran özelliklerden biri olarak da Avrupa'daki en büyük gayrimenkul danışmanlık ağına sahip bir markanın Türkiye ayağı olmalarını gösterdi. Avrupa, Uzakdoğu ve Ortadoğu'da teşkilatlanan ERA'nın ofis ağının Avrupa'da yaygın olmasının birçok avantaj sağladığını belirten Baygan, “Bu sayede rahat iletişim kuruyoruz. Ayrıca ERA Gayrimenkul Akademisi ve Uygulama Ofisi ile Türkiye’de bir ilke imza atarak gayrimenkul danışmanlığı sektöründe fark yarattık. Yılda ortalama 15 bin kişiyi eğitebilecek bir alt yapı oluşturduk” diye konuştu.

 

 

1971 yılında ABD’de kurulmuş ve dünya çapında yatırımcıların kazancını artıran gayrimenkul ürünlerinin ve hizmetlerinin gelişmesine öncülük eden ERA, bugün dünyada 3 bini aşkın ofisi, 38 binden fazla ofis sahibi ve gayrimenkul danışmanı ile 35 ülkede hizmet veren global bir gayrimenkul markası konumunda bulunuyor.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER