Anasayfa >

Diğer Haberler >

Esas Gayrimenkul’den Zonguldak’ta yeni satın alma yatırımı!

Esas Gayrimenkul’den Zonguldak’ta yeni satın alma yatırımı!

06 Mayıs 2015 Çarşamba, 09:54:45
Esas Gayrimenkul’den Zonguldak’ta yeni satın alma yatırımı!
Esas Holding’in yükselen değeri Esas Gayrimenkul; ticari gayrimenkul alanında yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Esas Gayrimenkul; Türkiye’nin coğrafi konumu ve yer altı zenginlikleri ile en önemli illeri arasında yer alan Zonguldak’taki Demirpark Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni satın alarak; yeni yatırımı Esas 67 Burda’yı hayata geçirdi.

 

Esas Holding bünyesinde ticari gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Esas Gayrimenkul yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Yurt dışında satın alma ve birleşme; Türkiye’de ise satın alma ve sıfırdan yatırım stratejisi ile ilerleyen Esas Gayrimenkul; coğrafi konumu, genç üniversite nüfusu ve yer altı zenginlikleri ile Türkiye’nin yüksek büyüme potansiyeline sahip ili Zonguldak’ta yer alan Demirpark Alışveriş ve Yaşam Merkezini satın alarak yeni yatırımı Esas 67 Burda’yı hayata geçirdi.

 

Esas Gayrimenkul’un 11 bin metrekare alan üzerine kurulu Esas 67 Burda AVM yatırımı; 62 mağazası ile ulusal ve dünya markalarını tek bir çatı altında buluşturuyor. 500 araç kapasiteli 4 otoparkı ve 5 mağaza katı bulunan Esas 67 Burda’nın kiralanabilir alanı ise yaklaşık 22 bin metrekareyi kapsıyor. Ayda ortalama 400 bin; yılda ortalama 5 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Esas 67 Burda; ziyaretçilerine alışveriş keyfi sağlayacak olan konsept mağazalarının yanı sıra keyifli yeme-içme alanlarını da müşterilerin beğenisine sunuyor. Esas 67 Burda yatırımı ile Zonguldak’ta; eğlence alanları, sinema salonları, düzenli aktiviteleri bünyesinde buluşturan; şehrin yeni buluşma ve yaşam noktası haline gelecek bir merkez yaratılıyor.

 

Esas Gayrimenkul ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Esas 67 Burda” perakende lansmanında Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erhan Kamışlı: “Türkiye’deki ve yurt dışındaki yatırım fırsatlarına odaklanmış en yenilikçi şirketler arasında yer alan Esas Gayrimenkul olarak; güçlü inancımız ve sonsuz emeklerimizle faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerde “Değer Yaratma” misyonuyla hareket ediyor; ticari gayrimenkul alanının dinamiklerine yön veriyoruz. Bu anlamda bugün burada sizlerle buluşmamızın asıl sebebi ve heyecan kaynağı olan, Türkiye’nin coğrafi konumu ve yer altı zenginlikleri ile en önemli illeri arasında yer alan Zonguldak’taki yeni satın alma yatırımımızı hayata geçirmenin gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.” dedi.

 

Esas Gayrimenkul CEO’su Sn. Kazım Köseoğlu lansmanda gerçekleştirdiği konuşmasında: “Esas Gayrimenkul olarak yeni yatırımımızı Türkiye’nin gerek coğrafi özellikleri, gerekse yer altı zenginlikleri açısından en önemli illeri arasında yer alan Zonguldak’ta gerçekleştirmeye karar verdik. Jeopolitik konumu itibariyle Türkiye’nin en avantajlı lokasyonlarından biri olan; Karadeniz kıyısında bulunan ve özellikle limanıyla deniz ticaretinde de çok önemli bir yere sahip olan Zonguldak ilinde son yıllarda hareketli nitelendirilebilecek bir kentleşme hızı görülüyor. Üniversite şehri olması sebebiyle de yaklaşık 25 bin öğrenciye yönelik genç bir nüfus barındırıyor. Sn. Erhan Kamışlı’nın da belirttiği gibi Esas Gayrimenkul olarak bizim için fırsatlara odaklanmak ve en doğru strateji ve planlama ile bu fırsatları değerlendirmek büyük önem taşıyor. Hayata geçirdiğimiz Esas 67 Burda yatırımımız bu kapsamda; Zonguldak’ın en dinamik bölgelerinden birisi olan Kozlu-Karadeniz, Ereğli-İstanbul yolu üzerinde geçiş yoğunluklu bir noktada kurulmuş olması; tam karşısında Bülent Ecevit Üniversitesi’ni bulundurması açısından bizim için cazip bir yatırım noktası haline geldi. Satın alma yatırımımızı hayata geçirdikten sonra projemiz özelinde birçok mimari ve konseptimize yönelik yenileme de gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Esas 67 Burda ruhunu yansıtan modern bir tasarımı iç ve dış cephemizde uygulayacağız. Açık alan kullanımını arttırarak, çevreyle ilişkili daha yeşil bir düzenleme sağlamayı planlıyoruz. Asansör holünü yenilemek, AVM içerisindeki yönlendirmeleri arttırmak, otopark alanlarını yenilemek de planlarımız dahilinde yer alıyor.  Gerçekleştireceğimiz düzenlemeler Esas 67 Burda’da yepyeni bir etki yaratmayı hedefliyoruz.” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER