Anasayfa >

Diğer Haberler >

Beyoğlu yatırımları istihdamı arttırıyor!

Beyoğlu yatırımları istihdamı arttırıyor!

05 Mayıs 2015 Salı, 14:05:23
Beyoğlu yatırımları istihdamı arttırıyor!
Kasımpaşa’da vatandaşlarla bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ilçede çok sayıda yatırım olduğunu belirterek, “ Yatırım demek; aş,iş demek. Şu anda Beyoğlu’nda üzerinde durduğumuz en önemli konuların başında bu geliyor,” dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Vatandaş-Başkan buluşmasının ilkini Kasımpaşa Semt Konağı’nda gerçekleştirdi. Kasımpaşalı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği çay sohbetinde mahallelerde yapılan çalışmalar konuşuldu. Sokakları yenilenen vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

 

 

kentsel dönüşüme hız verilmeli

Toplantıda vatandaşlar, yaşadıkları bölgede çözüm bulunmasını istedikleri konuları anlattılar. Daha çok Başkan Demircan’dan kendilerine ve yakınlarına iş isteyen vatandaşalar, mahallelerindeki otopark sorunu olduğunu belirterek terk edilmiş alanların ıslah edilmesi ve kentsel dönüşüme hız verilmesi gerektiğini söylediler. Kasımpaşalıları büyük bir dikkatle dinleyen Demircan, problemleri ilgili birim müdürlerinden de bilgi alarak konuları vatandaş ile birlikte istişare etti.

 

 

Beyoğlu’na yapılan her yatırım bize ekmek sağlıyor

Kasımpaşa başta olmak üzere Beyoğlu’nun çok güzelleştiğini ifade eden Başkan Demircan, “Beyoğlu’nda her yeri dolaşıyorum. Dolapdere başta olmak üzere birçok yerde çok güzel otelleler, binalar yapılıyor. Onların hepsi iş ,aş, ekmek demek. Her bir yatırım bize ekmek sağlıyor. Şimdi önümüzde iki mesele var. Bunlardan birincisi kentsel dönüşüm. İkincisi ise vatandaşlarımıza aş, iş, ekmek sağlamak. Kentsel dönüşümün en önemlisi olan Okmeydanı’nda tapular veriliyor. Tarlabaşı devam ediyor, Örnektepe - Sütlüce projelerinin eli kulağında. Çocuklarımıza gelecekte güzel imkanlar sunmak. Buda yatırımlardan geçiyor. Eğer yatırım varsa iş var, aş var demektir. Yatırım yoksa ekmek de yok demektir. Dolayısıyla şu anda üzerinde ençok durduğumuz konu bu. Bu alanda imkanları çoğaltmak için elimizden geleni yapıyoruz,” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER