Anasayfa >

Diğer Haberler >

Başkan Demircan: "Aşkla yapılan her şeyin tadı başkadır"

Başkan Demircan: "Aşkla yapılan her şeyin tadı başkadır"

04 Mayıs 2015 Pazartesi, 16:23:27
Başkan Demircan: Aşkla yapılan her şeyin tadı başkadır
'Okulda Buluşalım' projesi kapsamında Beyoğlu Cezayirli Gazi Hasanpaşa İlkokulu'nu ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, hizmet için var olduklarını belirterek, "İnsanları seviyorum ama şevkle çalışan insanları daha çok seviyorum. Aşkla yapılan hiçbir şey mekanik değildir, aşkla yapılan her şeyin tadı başkadır" dedi.

11 yıldır okullardan ve öğrencilerden elini çekmeyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 'Okulda Buluşalım' projesi çerçevesinde Cezayirli Gazi Hasanpaşa İlkokulu'nda öğrenci ve velilerle bir araya geldi. Demircan, okul bahçesinde sevgi gösterisinde bulunan öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerin isteklerini geri çevirmeyen Ahmet Misbah Demircan, birlikte piknik yapma, kültür gezisi, sinema ve yemek sözü verdi.
Demircan, okul bahçesinde öğrencilerle kucaklaştıktan sonra velilerle okulun toplantı salonunda bir araya geldi. Sohbet havasında gerçekleşen toplantıya Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, okul aile birliği yöneticileri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Toplantıda okulun ihtiyaçları hakkında okul müdürü, okul aile birliği başkanları ve velilerle fikir alışverişinde bulunuldu. Okul aile birliği başkanı, birçok eksiğin Başkan Demircan'ın talimatıyla belediye tarafından giderildiğini ifade etti.

"AŞKLA YAPILAN HİÇBİR ŞEY MEKANİK DEĞİLDİR"
Hizmet için var olduklarını söyleyen Başkan Demircan, ellerinden geldiği kadarıyla halka hizmet etmeye çalıştıklarını belirterek, "İnsanları seviyorum ama şevkle çalışanları daha çok seviyorum. Aşkla yapılan hiçbir şey mekanik değildir, aşkla yapılan her şeyin tadı başkadır" dedi.
İlçede yapılan kentsel dönüşüm projeleriyle istihdamın arttığını anlatan Demircan, "Beyoğlu'nda 10 sene önce umut yoktu, umutsuzluk vardı. Ama bugün umutsuzluğun yerini umut aldı" ifadesini kullandı.
Tarlabaşı ve Dolapdere çevrelerinin giderek iyileştiğini, bunun da ilçeye yansıdığını söyleyen Demircan, "Bu sayede çocuklarımız, yakınlarımız iş buluyor. Daha da bulmaya devam edecek. İşte bu bakış açısı umut" diye konuştu.


Okul Buluşması Projesi'nde öğrencilerin belediye başkanının ulaşılamaz bir kişi olmadığını, onunla küçük yaşta bile rahat iletişim kurabileceklerini hissettiğini vurgulayan Cezayirli Gazi Hasanpaşa İlkokulu Müdürü Yener Şarkoğlu, Beyoğlu'nda başta Kefken Kampı olmak üzere öğrencilere yönelik çok güzel projelerin olduğunu söyledi. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER