Anasayfa >

Diğer Haberler >

Sika Türkiye 38. Yapı Fuarı’ndaydı!

Sika Türkiye 38. Yapı Fuarı’ndaydı!

04 Mayıs 2015 Pazartesi, 10:04:40
Sika Türkiye 38. Yapı Fuarı’ndaydı!
Yapı kimyasallarında dünya lideri İsviçre merkezli Sika, dünyanın 5 büyük yapı fuarından biri olan 38. Yapı Fuarı TurkeyBuild İstanbul’a katılarak ziyaretçilerini ağırladı.

38 yıldır Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı konumundaki Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul,  21-25 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta gerçekleşti.

 

Fuarda, çimento teknolojisi, beton teknolojisi, zemin kaplamaları, derz dolgu malzemeleri,  grout ve ankraj ürünleri, enjeksiyon, beton bakımı ve tamiri, kullanıma hazır harçlar, koruyucu kaplamalar, çatı su yalıtımı, elastik yapıştırma, rijit yapıştırma, seramik yapıştırma ve su yalıtımının da dahil olduğu yapı grubu ürünleriyle yer alan Sika Türkiye standına, ziyaretçilerin ilgisi yoğun oldu.

 

Yapı Fuarı 2015’i değerlendiren Sika Yöneticilerinden Hakan Şengül, “Sika Türkiye olarak, ürün ve teknolojik gelişmelerimizle ilgili en güncel bilgileri, müşterilerimiz ve sektör paydaşlarımızla paylaşma imkânı bulduk” dedi. Ekonominin lokomotifi inşaat sektörünü aynı çatı altında buluşturan fuarın yabancı ziyaretçilerinin de her geçen yıl artmasıyla, Türk inşaat sektörünün daha da hareketleneceğine inandıklarını belirten Şengül, fuarda en çok Sika sürdürülebilirlik politikasınca geliştirilmiş ürünlerin ilgi gördüğünü belirtti. Hakan Şengül Sika’nın politikasını ise “Şirket olarak sürdürülebilir gelişmeye rehberlik ediyoruz. Sürdürülebilirlik girişimlerimiz, içsel örgütlenmelerle birlikte dış çevreyi de kapsıyor.” sözleriyle ifade etti. Güvenli gelişime hizmet etmek için sürekli yeni yollar araştırdıklarını ve çevreyi koruyarak sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye çalıştıklarının da altını çizen Şengül, gelişmekte olan ülkelerdeki altyapının modernleşmesi gerektiğine de hatırlattı.

 

Sika’nın Yapı Fuarı 2015 standının konsepti de global sürdürülebilirlik politikası kapsamında geliştirdiği ürünlerden hazırlandı. Tünel açmak için yapı kimyasalları, püskürtme makineleri, su geçirmez hücreler, sağlam altyapı için alaşım materyalleri, yeşil çatılar ve daha iyi şehir iklimleri için çatı hücreleri, serinleten çatılar için yansıtıcı çatı hücreleri gibi Sika’nın sürdürülebilir gelişme kapsamında geliştirdiği ürünlerin yer aldığı stant, ziyaretçiler tarafından da büyük ilgi gördü.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER