Anasayfa >

Diğer Haberler >

Beyoğlulu yatırımcılar Uluslararası Yatırım Zirvesi'nde!

Beyoğlulu yatırımcılar Uluslararası Yatırım Zirvesi'nde!

30 Nisan 2015 Perşembe, 17:41:07
Beyoğlulu yatırımcılar Uluslararası Yatırım Zirvesinde!
Körfez ülkeleri yatırımcılarının katıldığı 'Uluslararası Yatırım Zirvesi'nde bir araya gelen Beyoğlulu yatırımcılar, uluslararası yatırımcılar ile işbirliği yapmaya hazırlanıyor.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan öncülüğünde ilçede kurulan ve 10 milyar liralık yatırımları bulunan 32 yatırımcının oluşturduğu Beyoğlu Investors Group(BIG) üyesi işadamları 1 milyar dolarlık Körfez sermayesi ile bir araya geldi. 'Uluslararası Yatırım Zirvesi'nde buluşan iş adamları, Körfez ülkelerinden gelen işadamları ile yatırımları değerlendirme ve görüşme imkanı da buldu.

 

 

Beyoğlu'nun küçük heykelleri üzerinden Körfez ülkesi yatırımcılarına çalışmaları anlatan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan konuya ilişkin değerlendirmede bulunarak, "İstanbul dünyanın gerçekten göz bebeği. Yerli ve yabancı yatırımcılar hem yurtiçinden hem yurtdışından, İstanbul'a yatırım yapmayı tercih ediyorlar. Bugün burada uluslararası bir organizasyon var buraya dünyanın çeşitli ülkelerinden fon sahipleri geldiler. Bizler de Beyoğlu olarak görücüye çıktık. Hem kamuoyunun geliştirdiği işleve hem de burayı yürüten özel sektör ile birlikte fon sahiplerine işbirliği imkanlarını araştırıyoruz. Sonuçta derdimiz şehrimizi yenileyip kentsel dönüşüme tabii tutmak. Bununla birlikte yaşanabilir iyi bir şehre sahip olmak, umut ediyorum buradan güzel neticeler çıkar" dedi.

 

 

"BEYOĞLU YATIRIMLARI İLE YAKINDAN İLGİLENİYORUZ"

Beyoğlu ile ilgili projeler hakkında Başkan Demircan'dan ve yatırımcılardan bilgiler alan yabancı iş adamlarından Sıraj Karbhar Beyoğlu'nda gerçekleştirilen dönüşümden dolayı memnun olduğunu dile getirerek, "Beyoğlu ile ilgili yatırımlar ile yatırımlarla ilgileniyoruz. Bu konuyla ilgili zaten sayın başkanımızda bize bir randevu verdiler. Kendisi ile özel olarak onlardan alabileceğimiz destek konusunda ve projeler konusunda istişarede bulunacağız. Aslında bakarsınız bizler yatırım yapmak konusunda özelliklede gayrimenkul yatırımlar konusunda yatırım yapmayı amaçlayan şirketler olarak buradayız. Neden Türkiye konusuna gelecek olursak gerek genç nüfusu gerekse yatırım yapılacak alanları ile birlikte Avrupa ve Asya ve de coğrafya anlamında ilham olması gerekçesi ile gelecekte de çok ümit vadeden bir yatırım olması gerekçesi ile buradayız" diye konuştu.

 

 

"BAŞKAN DEMİRCAN ÖNCÜLÜĞÜNDE GÜZEL BİR PLATFORM KURULDU"

İşadamı Alaeddin Babaoğlu ise Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan önderliğinde kurulan BIG oluşumu hakkında bilgi vererek, "Beyoğlu Belediyesi içerisinde bulunan yatırımcılar ile birlikte Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan önderliğinde çok güzel bir platform kuruldu. Bu grubun ilk üyelerinden birisiyiz bizler ve de gelişmesi için yakından ilgileniyoruz. En son olarak organize edilen Orta Doğulu yatırımcılar ile Katarla bir araya geldik. Bizler bu ortamda çok mutluyuz çünkü Orta Doğu kendi başına büyük bir pazar ve bizim aramızdaki bu iletişimin ve aktivitenin güçlendirilmesi ile büyük bir enerji oluşuyor. Bağımlılığımızı sadece batıya kuzeye güneye olmadan hem bağımlılığımızı azaltıyoruz hem de Orta Doğu'da olan dinamizmi güçlendirmiş oluyoruz" dedi.

 

 

"ORTAYA ÇIKAN YATIRIMLAR AZIMSANMAYACAK KADAR DEĞERLİ"

BIG üyesi iş adamlarının kaliteli ürünler ortaya çıkardığını ifade eden iş adamı Yaşar Karabulut ise, "Biz kendi markamızla diğer o dünya marka devi markaların kalite ve standartlarında işletme anlayışı ile o standardı yakalayabileceğimizi düşünüp böyle bir yatırıma girdik. BIG'in bünyesinde bulunan tüm yatırımcıların dünya standartlarında yatırım yaptığını düşünüyorum. Ortaya çıkan yatırımlarında azımsanmayacağı standartları çok yüksek ürünler olduğunu düşünüyorum ve özellikle Haliç bölgemizin tanınmayacak hale geleceğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER