Anasayfa >

Diğer Haberler >

Projebeyaz International, Londra Ofisi ile Avrupa’ya açıldı!

Projebeyaz International, Londra Ofisi ile Avrupa’ya açıldı!

30 Nisan 2015 Perşembe, 12:17:34
Projebeyaz International, Londra Ofisi ile Avrupa’ya açıldı!
Projebeyaz International, Londra şubesini açtı...

Projebeyaz International, Londra’da faaliyete geçirdiği yeni ofisi ile dünyadaki hizmet alanını genişletiyor. Yabancı yatırımcılara doğrudan ulaşmayı hedefleyen Projebeyaz International, Ortadoğu’da açtığı Kuveyt şubesinden sonra, Londra ofisi ile de Avrupa’daki gayrimenkul yatırımcılarına hizmet vermeye başladı.

 

 

Yurtiçi ve yurtdışı ofis ağı ile hizmet alanını genişleten Projebeyaz International, franchise vermeden kendi bünyesinde büyümeye devam ediyor. Kuveyt’in en önemli iş merkezinde 2013 yılından bu yana Ortadoğulu yatırımcılara hizmet veren Projebeyaz International, Londra’da hizmete soktuğu yeni ofisi ile de Avrupa’ya açıldı. Ofis açılışı Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga Han ve Projebeyaz UK Başkanı Ayşe Özcan’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

 

Projebeyaz UK ofisi, hem Türkiye’de gayrimenkul almak isteyen yabancı yatırımcılara hem de Londra ve çevresi başta olmak üzere Avrupa’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen Türk yatırımcılara danışmanlık hizmeti verecek. Ayrıca İngiltere’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yatırımcılara da finansal analiz raporu hazırlayacak.

 

 

Geçtiğimiz haftalarda Londra’da gerçekleşen The Property Investor & Homebuyer Show 2015 fuarına katılan Projebeyaz International Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, Projebeyaz’ın uzun zamandır İngiltere’de pazarlanan “kira garantili” veya “yıllık bazda yüksek kârlılığı olan” projeleri Türk yatırımcıları ile buluşturmak arzusunda olduğunu belirtti. “Bu projeleri incelemek, işleyiş ve süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için fuara katıldık” diyen Murat Uzun, Londra gayrimenkul pazarı ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

 

 

“İngiltere’de bahsedilen yıllık yüzde 9 kira getirisi oranları esasen Londra’da değil, Londra dışında bulunan Manchester, Birmingham gibi yeni büyüyen ve yüksek öğrenci potansiyeli olan şehirlerde. Londra’ya trenle 1-1,5 saatlik mesafede bulanan lokasyonlarda da bahsedilen yüzdelere yakın getiriler bulunabiliyor. Ancak Londra merkezde bu oran yüzde 2-3 aralığında seyrediyor. Londra, her yıl mülklerin yüksek oranda değerlendiği bir şehir. “İngiltere’de gayrimenkul yatırımı yapılır mı?” sorusuna verebileceğimiz cevap, iyi bir araştırma ve iyi bir danışmanlık alındığı takdirde ‘evet’tir. Enflasyondan bağımsız yatırımın geri dönüşünün sterlin cinsinden olduğu düşünüldüğünde, bu oranlar Türkiye ortalaması ile kıyaslandığında çok iyi getiriler. İngiltere gayrimenkul piyasasının son 10 yılı incelendiğinde ve önümüzdeki 5 yıla bir projeksiyon yapıldığında İngiltere çok kârlı bir piyasadır.”

 

 

İngiliz yatırımcıların ve İngiltere emlak sektörünün nabzını yakından takip etmeyi amaçlayan Projebeyaz International, önümüzdeki süreçte Suudi Arabistan’da ve Avrupa’nın farklı ülkelerinde de yeni ofisler açmayı planlıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER