Anasayfa >

Diğer Haberler >

İşçilerin güven içinde çalışması ülke ekonomi için en büyük teminattır!

İşçilerin güven içinde çalışması ülke ekonomi için en büyük teminattır!

30 Nisan 2015 Perşembe, 11:54:43
 İşçilerin güven içinde çalışması ülke ekonomi için en büyük teminattır!
Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu, işçilerin huzur ve güven içerisinde çalışmalarının, ülke ekonomisinin en büyük güvencesi ve geleceğin teminatı olduğunu belirtti.


Koloğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, 1 Mayıs'ın barış ve paylaşım duygularının bir sembolü olduğunu ifade ederek, "Hiç kuşku yok ki ülkemizin kalkınması, toplumsal refahın artması, tüm işçi kardeşlerimizin eseridir" ifadesini kullandı.

İnşaatın en çok istihdamı sağlayan sektör olduğuna dikkati çeken Koloğlu, "İşte bu nedenle ülkemizde işçi ve işverenler arasında uyumlu diyalog ve güven, kaliteli ve sağlıklı yaşam alanları inşa edilmesini sağlayacaktır. Sektörümüzün en değerli varlığı olan işçilerimizin huzur ve güven içerisinde çalışmaları, ülke ekonomisinin en büyük güvencesi, geleceğimizin teminatıdır" değerlendirmesini yaptı.

Türkiye'de işçilere sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir çalışma yaşamı inşa etmenin tüm tarafların sorumluluğu olduğunun altını çizen Koloğlu, nitelikli iş gücü ile çalışmaya büyük önem verdiklerini belirtti.

Son yasal düzenlemeler kapsamında artık tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde belgesiz işçilerin çalışamayacağını anımsatan Koloğlu, şunları kaydetti:

"Biz işveren temsilcileri olarak işçilerimizin niteliklerinin artmasını ve gelişimimi sağlayacak her projede elimizi taşın altına koymaya hazırız. Tıpkı inşaat sanayi gibi Türk işçilerimizin de dünyada tercih edilen bir marka olmasını diliyoruz. Tüm işçilerimizin emeklerine ve dökmüş oldukları alın terine ve katkılarına minnet duyuyor, 1 Mayısların barış ve kardeşlik günü olmasını temenni ediyoruz."

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER