Anasayfa >

Diğer Haberler >

Dolapdere Piyalepaşa Bulvarı imar planı askıda!

Dolapdere Piyalepaşa Bulvarı imar planı askıda!

30 Nisan 2015 Perşembe, 10:02:50
Dolapdere Piyalepaşa Bulvarı imar planı askıda!
Şişli Dolapdere Piyalepaşa Bulvarı 1/5000 ölçekli imar planı askıya çıktı. İşte Dolapdere Piyalepaşa Bulvarı imar planı detayları…

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞ


Şişli Dolapdere Piyalepaşa Bulvarı ‘na ilişkin 1/5000 ölçekli imar planı askıya çıktı.

 

29 Nisan 2015’te askıya çıkan Dolapdere Piyalepaşa Bulvarı imar planı 30 günlük askıdan bekleme sürecinin ardından 28 Mayıs 2015’te askıdan inecek.


Şişli Dolapdere Piyalepaşa Bulvarı ve çevresi plan notları ise şöyle;


1.    1/1000 ölçekli imar planları onanmadan uygulama yapılamaz. Ancak Meri 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının bu planda verilen fonksiyon ve yapılanma hükümleriyle çelişmeyen kısımlarında hazırlanacak olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının onaylanması beklenmeden uygulama yapılabilir.


2.    Bayırdırlık ve iskan bakanlığı afet işleri genel müdürlüğünce hazırlanan rapora göre İstanbul Avrupa Yakası 1.ve 2.derecede tehlikeli deprem bölgesi olarak değerlendirilmeli ve plan proje kriterleri bu risk değerlendirmeleri dikkate alınarak yapılmalıdır.


3.    Donat ıalanları kamu eline geçmeden uygulama yapılamaz


4.    Planda gösterilen kavşak noktaları ile ilgili düzenlemeler 1/1000 ölçekli imar planında detaylandırılacak olup bu hususa ilişkin her türlü düzenleme ile ilgili ulaşım daire başkanlığının görüşü alınacaktır.

 

PLAN NOTLARININ DİĞER 10 MADDESİNİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER