Anasayfa >

Diğer Haberler >

Filli Boya ve Şekerbank “Yalıtım Seferberliği"nin ikinci durağı Denizli oldu!

Filli Boya ve Şekerbank “Yalıtım Seferberliği"nin ikinci durağı Denizli oldu!

29 Nisan 2015 Çarşamba, 12:15:24
Filli Boya ve Şekerbank “Yalıtım Seferberliğinin ikinci durağı Denizli oldu!
Enerji verimliliği yatırımlarını yaygınlaştırmak amacıyla geliştirdiği EKOkredi ile bugüne kadar 566 milyon TL’yi aşkın finansman desteği sağlayan Şekerbank ve yalıtım sektörünün köklü markası Filli Boya Capatect’in Başkent’ten başlattığı yalıtım seferberliğinin ikinci durağı Denizli oldu.

Yaklaşık 150 apartman yöneticisinin enerji verimliliği ve yalıtım konusunda bilgilendirildiği Denizli’deki yalıtım seferberliği buluşması, Anemon Otel’de, Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ve Filli Boya Yalıtım Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk’un ev sahipliğinde gerçekleştirildi. İşbirliğinin sonraki toplantıları İzmir, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ olacak. Yalıtım seferberliği toplantı dizileri ile 1.500 apartman/site yöneticisine ulaşılacak.

 

 

Her yıl 60 bin konutun yalıtımının hedeflendiği Şekerbank-Filli Boya işbirliği kapsamında yalıtımın finansmanı, masrafsız olarak sunulan EKOkredi ile 60 aya varan vade ve avantajlı faiz oranları ile karşılanacak.

 

 

Enerji verimliliği yatırımlarının finansmanı konusunda Türkiye’de bir ilk olan EKOkredi ürünü ile 82 bine yakın konutun yalıtılmasına destek olan Şekerbank ve dünya genelinde 50 yılı aşkın ürün ve uygulama tecrübesine sahip Filli Boya Capatect’in, binalarda enerji verimliliğini teşvik etmek amacıyla Ankara’dan başlattığı yalıtım seferberliğinin ikinci durağı Denizli oldu.

 

 

Apartman yönetimlerini enerji verimliliği ve yalıtım konusunda bilgilendirmek amacıyla çeşitli illerde düzenlenecek yalıtım seferberliği buluşmalarının ikincisi, Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ve Filli Boya Yalıtım Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk’un ev sahipliğinde Denizli’deki Anemon Otel’de gerçekleştirildi.

 

Şekerbank-Filli Boya işbirliği kapsamında, yalıtım yaptıracak apartman/site yöneticileri ve bireysel müşteriler, masrafsız olarak sunulan EKOkredi Yalıtım’ın 60 aya varan vade ve avantajlı faiz oranlarından faydalanabiliyor. Ayrıca, binalar Capatect uzmanlığı ile yalıtılıyor, Enerji Kimlik Belgesi ve ücretsiz teknik danışmanlık avantajı da sağlanıyor. Yalıtım ile elektrik ve doğal gaz giderlerinde elde edilecek yüzde 50’ye varan tasarrufla yapılan harcamanın kendi kendini ödeyen yatırıma dönüşmesi hedefleniyor.

 

 

Gökhan Ertürk: “Hedefimiz her yıl 60 bin konutun yalıtımı ve 300 milyon TL finansman desteği”

Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, yaklaşık 150 apartman yöneticisinin katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, uzun soluklu bir işbirliği olarak nitelendirdiği seferberlik kapsamında her yıl 60 bin konutun yalıtılmasını ve yıllık 300 milyon TL finansman desteği sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Ertürk, “Böylece yılda 384 milyon kilowatt-saat enerji tasarrufu elde ederek her yıl 84 bin ton karbondioksit salımını engelleyebileceğiz. Aile bütçelerine katkımız ise yıllık toplam 46,2 milyon TL olacak.” dedi.

 

 

Ertürk: “Yalıtımı sağlanan tasarrufla kendi kendini ödeyen yatırıma dönüştürüyoruz”

Gökhan Ertürk, işbirliği kapsamında, yalıtımın finansmanının, masrafsız olarak sunulan EKOkredi ile 60 aya varan vade ve avantajlı faiz oranları ile karşılanacağını ifade ederek, yapılan yalıtımı sağlanan tasarrufla kendi kendini ödeyen yatırıma dönüştürdüklerini söyledi.

 

 

Ertürk: “Yalıtım seferberliğinin ikinci adımını Denizli’de gerçekleştirmenin heyecanı içerisindeyiz”

EKOkredi Yalıtım’ın sektörde apartman yönetimlerine özel tek kredi olduğunu vurgulayan Ertürk, apartman yönetimlerini enerji verimliliği ve yalıtımın faydaları konusunda bilinçlendirmenin önemine işaret ederek, Filli Boya Capatect ile Ankara’dan başlattıkları yalıtım seferberliğinin ikinci adımını Denizli’de gerçekleştirmenin heyecanı içerisinde olduklarını ifade etti. Ertürk, Denizli’nin ardından İzmir, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ ile devam edecek bu toplantılar kapsamında 1.500 apartman/site yöneticisi ile buluşacaklarını söyledi.

 

 

Gülay Dindoruk: “Yalıtıma 10 yıl garanti veriyoruz”

Filli Boya Yalıtım Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk ise ısı yalıtım sisteminin performansında; kullanılan malzemelerin kalitesinin, birbiriyle uyumunun ve uygulama doğruluğunun önemine işaret ederek, Filli Boya’nın ısı yalıtım uygulaması hizmeti veren bayileri tarafından Capatect teknik şartnamesine göre yapılan uygulamalarda 10 yıl ürün garantisi ve 2 yıl uygulama sigortası ayrıcalığı sunduklarını belirtti.

 

 

Isı yalıtımını yaygınlaştırmadan ülkemizin enerji verimliliği hedeflerine ulaşmasının mümkün olmadığını vurgulayan Dindoruk, Şekerbank işbirliğiyle 2023 yılına kadar yaklaşık 3 milyon adet konutun ısı yalıtımını gerçekleştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

 

 

Dindoruk: “Enerji Kimlik Belgesi ve ücretsiz teknik danışmanlık avantajı sunuyoruz”

Dindoruk; “Şekerbank işbirliğiyle Türkiye’de her gelir düzeyindeki konut sahibinin dünyada 50 yılı aşkın ürün ve uygulama tecrübesine sahip, Avrupa standartlarında Capatect Isı Yalıtım Sistemi’nin kalitesine kolaylıkla ulaşabilmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Enerji Bakanlığı tarafından onaylanmış bir enerji verimliliği danışmanlık firması olmamız sayesinde, işbirliğimiz kapsamında Enerji Kimlik Belgesi ve ücretsiz teknik danışmanlık avantajı da sunuyoruz.” dedi.

 

 

EKOkredi Yalıtım’dan yararlanmak isteyenler, 71 il ve 101 merkez dışı ilçedeki 312 Şekerbank şubesi veya Türkiye çapında hizmet veren uzman Filli Boya bayilerine başvurabiliyor. Ayrıca, Şekerbank Çağrı Merkezi 444 78 78 ve Filli Boya Çağrı Merkezi 444 1 222’den de projeye ilişkin bilgi alınabiliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER