Anasayfa >

Diğer Haberler >

Beyoğlu Salıpazarı Limanı projesi için geri sayım başladı!

Beyoğlu Salıpazarı Limanı projesi için geri sayım başladı!

24 Nisan 2015 Cuma, 16:42:35
Beyoğlu Salıpazarı Limanı projesi için geri sayım başladı!
Beyoğlu’nda Salıpazarı Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş.tarafından yapılması planlanan Salıpazarı Kruvaziyer Limanı için geri sayım başladı. İşte Beyoğlu Salıpazarı Kruvaziyer Limanı projesinin detayları...

HABER:ŞENGÜL KIRMIZITAŞİstanbul Beyoğlu’nda 1 milyon 100 bin dolar yatırımla Salıpazarı Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş. tarafından inşa edilen Salıpazarı Kruvaziyer Limanı detayları belli oldu.Otel, ofis, restoran, mağazalar ve terminal binası birimlerinden oluşan Beyoğlu Salıpazarı Kruvaziyer Limanı projesi İstanbul Yarımadası karşısında Haliç girişindeki Galata Köprüsü ile Mimar Sinan Üniversitesi arasında bulunan kıyı şeridinde Karaköy Rıhtımı ve Salıpazarı Rıhtımı dahilinde restorasyon ve yenileme kapsamında inşa ediliyor.

 

30 YILLIĞINA DOĞUŞ'UN

İşletme hakkı 30 yıllığına Doğuş Holding A.Ş.’ye devredilen İstanbul Salıpazarı Limanı sahasında 2 adet rıhtım(Karaköy Rıhtımı ve Salıpazarı Rıhtımı) bulunuyor.

Salıpazarı Limanı’nın geri plandaki tarihi ve kültürel değerlerinin öne çıkarılarak çağdaş liman işletmesi gereklerine uygun hale getirilerek ülke turizm gelirine katkı sağlama hedefi taşıyan Salıpazarı Kruvaziyer Limanı projesi, Tophane Çeşmesi, Nusretiye Saat Kulesi, Nusretiye Camii, Kılıç Paşa Camii, Tophane Kasrı ve Çifte Saraylar ile çevrili tarihi yapısı ile dikkat çekiyor.

 

3 YIL SONRA HİZMETE AÇILACAK

Doğuş Holding Salıpazarı Kruvaziyer Limanı Beyoğlu projesinin 3 yıl sonra işletmeye açılmas hedefleniyor.

 

 

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER