Anasayfa >

Diğer Haberler >

38. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’a büyük ilgi!

38. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’a büyük ilgi!

24 Nisan 2015 Cuma, 12:33:50
38. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’a büyük ilgi!
21 Nisan’da kapılarını açan Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması olan 38. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da, İş Geliştirme Platformu kapsamında “Kazakistan – Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri” düzenlendi.

Fuarın ikinci günü, iki ülkenin sektör temsilcilerini bir araya getiren ve büyük ilgi gören Forum, Türk inşaat sektörünün gözde pazarları arasında yer alan Kazakistan ile Türkiye’nin yapı sektöründeki işbirliklerine yönelik önemli bir platform oluşturdu. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul İş Geliştirme Platformu’nun “sektör için yeni pazarlar” yaratma hedefi doğrultusunda düzenlediği çeşitli etkinliklerle bu yıl da katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlanması hedefleniyor.

 

 

Yapı malzemeleri sektöründe dünyanın en büyük beş fuarından biri olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamında gerçekleşen etkinliklerden diğeri de “Altın Mıknatıs Ödül Töreni” oldu. Fuar katılımcılarının standları arasında bağımsız bir jüri ile yapılan değerlendirme sonucunda en iyi stand tasarımları ödüllendirildi.

 

 

Bu yıl %20 büyüyerek 100.000 m2 14 salon ve açık alanda, 105 ülkeden 1.250 üretici firmanın 17.400 ürün ve hizmetini sergileyen Fuar, 111.000’i aşkın ziyaretçiyi biraraya getirmeyi hedefliyor. Fuar, 25 Nisan Cumartesi günü saat 18.00’e kadar devam edecek.

 

 

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlenen Konuk Ülke Projesi’nde bu yıl Kazakistan ağırlanıyor. Fuar kapsamında 22 Nisan’da düzenlenen Kazakistan– Türkiye İnşaat Forumu ve İkili Görüşmeleri toplantısında, Kazakistan ve Türkiye’den sektörün önde gelen isimleri biraraya geldi, foruma ilgi büyük oldu.

 

 

EXPO 2017 Projesi , 2030 ve 2050 hedefleriyle dikkat çeken Kazakistan ile Türk yapı sektörünün işbirliği ve yatırım olanaklarının değerlendirildiği Forumun açılış konuşması YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer ve Kazakistan Ankara Büyükelçisi Prof. Dr. Canseyit Tüymebayev tarafından yapıldı.

 

 

Forumda, Ekonomist Dr. Can Fuat Gürlesel, Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası İnşaat Komitesi Genel Sektreter Yardımcısı Abilman Dassanov, Kazakistan Müteahhitler Birliği Başkan Yardımcısı Omari Kharbediya, Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar, Alsim Alarko Grup Koordinatörü Bekir Bora ve Sembol İnşaat Kazakistan Bölge Genel Müdür Yardımcısı Eren Gümüş konuşmacı olarak yer aldı. Forumun ardından gerçekleşen “İkili İş Görüşmeleri” bölümünde firmalar Kazak yetkililer ile satınalma ve yatırım konularını görüştüler.

 

 

Kazakistan Türk inşaat sektörü için büyük potansiyel

YEM Fuarcılık tarafından hazırlanan Kazakistan raporuna göre; ülkenin inşaat harcamaları 2014 yılında yüzde 8,4 büyürken, aynı yıl inşaat harcamalarının büyüklüğü ise 15,17 milyar dolar olarak gerçekleşti. Kazakistan’ın inşaat harcamalarında büyümenin hızlanacağı, 2020 yılına kadar yıllık ortalama yüzde 13 büyüyeceği ve 2020 yılında 30 milyar dolara ulaşılacağı öngörülen raporda, Türkiye’nin en önemli ticari ortaklarından Kazakistan’ın Türk inşaat sektörü açısından büyük potansiyel taşıdığı vurgulanıyor.

 

 

Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu!

Yapı Fuarları - Turkeybuild’in bir geleneği olan Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri bu yıl da fuar kapsamında düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Birincilik ödülü; tasarımını Zoom Mimarlık’dan Mimar Atilla Kuzu ve Mimar Levent Çırpıcı’nın yaptığı “GENTAŞ” standına verildi. İkincilik ödülü; tasarımını Demirden Dizayn’dan, Mimar H. Demir Obuz’un yaptığı “ÇEBİ A.Ş.” standının oldu. Üçüncülük ödülü; tasarımını Kaleseramik Konsept Tasarım Müdürlüğü’den Mimar Özge Ayan ve Mimar Banu İlhan’ın yaptığı “KALESERAMİK” standına verildi. Refsan Tasarım Grubu mimarlarından Mimar Ebru Gülçığ’nın tasarladığı ve uyguladığı ‘REFSAN’ standı da, Mansiyon Ödülüne değer görüldü. YEM Fuarcılık Özel Ödülü ise tasarımını Mimar Timur Erbil’in, yaptığı “LINEADECOR” standına verildi.

Fuar Takvimi - 2015

27. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara        23 – 1-4 Ekim 2015

20. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir            6 – 5-8 Kasım 2015

 

YEM Fuarcılık A.Ş.; ITE Group PLC.’nin Türkiye’deki grup şirketlerinden biri olarak Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, Yapı Fuarı - Turkeybuild Ankara ve Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir’i düzenlemektedir. YEM Fuarcılık 38 yıllık tecrübesini, 17 ülkede 30 ofisle dünya çapında yılda 230 fuar ve konferans düzenleyen, küresel bir ağa sahip ITE Group PLC.’nin sağladığı güçlü küresel ağ ile birleştirerek, fuar katılımcılarına ve sektöre yeni iş fırsatları yaratılmasına katkıda bulunuyor. Yapı Fuarları - Turkeybuild, Türkiye ekonomisinin odağında yer alan üç büyük kent; İstanbul, Ankara ve İzmir’de, Türkiye’nin ve bölgelerinin lider fuarlarını oluşturuyor. Ulusal ve uluslararası alanda güvenilir bir marka olan fuarlar, her geçen yıl büyüyerek, sektöre sağlanan faydayı artırmayı başarıyor. Yapı Fuarları - Turkeybuild sektöre yeni ihracat kapıları açıyor, yeni işbirlikleri ve satınalmalar için fırsatlar yaratıyor. Türk yapı sektörünü uluslararası arenada da temsil eden Yapı Fuarları – Turkeybuild, yıl boyunca yerli yabancı ortalama 180.000 ziyaretçiyi buluşturuyor. Bu kapsamda ülkedeki en büyük yapı buluşması olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor. Daha fazla bilgi için: www.yapifuari.com.tr

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER