Anasayfa >

Diğer Haberler >

Konut sektörünün vaatleri ne kadar gerçekçi?

Konut sektörünün vaatleri ne kadar gerçekçi?

22 Nisan 2015 Çarşamba, 15:20:00
Konut sektörünün vaatleri ne kadar gerçekçi?
Yapı Endüstri Merkezi’nde (YEM) düzenlenecek “Pazarlama Argümanı Olarak Kullanılan Mimari Kavramlar” başlıklı panele Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ece Ceylan Baba, Next Academy Başkanı İletişimci Levent Erden ve KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik katılacaklar.


22 Nisan 2015, İstanbul. Türkiye ekonomisinin en dinamik sektörlerinden biri olan yapı / konut sektörü Yapı - Endüstri Merkezi’nde (YEM) 6 Mayıs 2015 Çarşamba günü yapılacak bir panelde uzman katılımcılar tarafından değerlendirilecek.

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ece Ceylan Baba’nın kaleme aldığı ve YEM Yayınları tarafından basılan “Loft” adlı kitabının tanıtımı kapsamında 18.00 – 20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan panele Ece Ceylan Baba’nın yanı sıra, Next Academy Başkanı İletişimci Levent Erden ve KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik de konuşmacı olarak katılacaklar. Panelin moderatörlüğünü Ece Ceylan Baba üstlenecek.

İstanbul konut sektörüne ait güncel veriler ve yorumlar ile sektörün genel bir resminin ortaya çıkarılacağı panelde, konut sektöründe satış argümanı olarak kullanılan söylem, kavram ve vaatlerin yanı sıra bu ve benzeri kavramsallaştırmalara neden ihtiyaç duyulduğu konuları değerlendirilecek. Kullanıcı ve üretici gözünden güncel konut projelerinin nasıl algılandığının da tartışılacağı panelde, konut sektöründe tipoloji olarak söz edilen ‘loft’ kavramının gerçek kökenleri de anlatılacak.

Panelde ayrıca ‘loft’ gibi mimari kavramların ülkemizde konut sektöründe iletişim, pazarlama, geliştirme odaklı kullanımları tartışmaya açılacak ve konu her yönüyle masaya yatırılacak.

KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik

1961 yılında Alaca, Çorum’da doğan Ömer Faruk Çelik, Ankara’da iş yaşamına atıldı ve 1976 – 1986 yılları arasında muhasebe alanında çalıştı. 1988 yılında Sinpaş Yapı Endüstrisi’nde göreve başlayan Çelik, 2007’de Sinpaş GYO A.Ş.’nin kurulmasıyla İcra Kurulu Başkanlığı’na atandı. 2013 yılının sonuna kadar Sinpaş GYO A.Ş. İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Çelik, kendi şirketini kurma kararı alarak, 2014 yılı başında EYG Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’yi kurdu. Ömer Faruk Çelik, bu girişimle birlikte Kentsel Hizmetler, Dekor’S ve 3 Öğün şirketlerini de EYG GRUP çatısı altında topladı.
Kandilli Kulübü kurucuları arasında yer alan Çelik evli ve iki çocuk babasıdır.

Yrd. Doç. Dr. Mimar Ece Ceylan Baba (PhD)

Ankara’da doğan Ece Ceylan Baba, ilk ve orta öğretimini Antalya’da, lise eğitimini ise Ankara’da tamamlamıştır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi’ndeki lisans eğitimine birincilik derecesi ile başlayan Ece Ceylan Baba, yine birincilik derecesi ile mezun olmuştur. Yeditepe Üniversitesi Mimarlık bölümünde Yüksek Lisans eğitimini bitirerek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde Doktora eğitimini tamamlayan Ece Ceylan Baba, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde Yardımcı Doçent Doktor olarak görev yapmaktadır. Ece Ceylan Baba akademik alanda yüksek yapılaşma, küreselleşme ve kullanıcı katılımı, Loft kavramı konularını uzmanlık alanı olarak belirlemiş olup, bu konular bağlamında araştırma ve yayınlarını sürdürmektedir. “Tasarım Demokrasisi ve İstanbul” isimli kitabı Eylül 2012’de yayınlanan Ece Ceylan Baba, akademik çalışmaların yanı sıra Baba Mimarlık’ın kurucu ortağı ve Seranit Grup Başkan Yardımcısı olarak profesyonel meslek hayatına devam etmektedir.

Next Academy Başkanı Levent Erden
1957 doğumlu olan Levent Erden, Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirdi ve oradan MBA derecesini aldı. Çalışma hayatına reklamcı olarak başlayan Erden, 3 yıl McCann’de çalıştı. L’Oreal Türkiye operasyonunu başlatmak üzere Fransa ve Türkiye’de dönüşümlü olarak görev yapan Levent Erden, L’Oreal’in ilk Türk yöneticisi oldu. Levent Erden daha sonra kendi pazarlama danışmanlığı şirketini kurarak Procter&Gamble, LynosTetley Merlin Gerin vb. kuruluşlara hizmet verdi. Bilgi grubu bünyesinde, ATV’nin kuruluşu sonrasında gündüz yayınını üstlenen Levent Erden, Türkiye’nin ilk interaktif TV denemesini gerçekleştiren Aktif TV’nin Genel Müdürlüğünü yaptı. Reklam sektörünün önde gelen ajanslarında kurucu ortak olan Levent Erden, Bilgi Üniversitesi MBA ve e-MBA programlarında Pazarlama, Entegre Pazarlama İletişimi, Reklam ve Tüketici Davranışları konularında dersler veriyor ve Next Academy Başkanı olarak görev yapıyor.

     

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER