Anasayfa >

Diğer Haberler >

Beyoğlu’na Güney Amerika’dan kardeş geliyor!

Beyoğlu’na Güney Amerika’dan kardeş geliyor!

22 Nisan 2015 Çarşamba, 14:39:23
Beyoğlu’na Güney Amerika’dan kardeş geliyor!
Beyoğlu Belediyesi ile Şili’nin başkenti Santiago’nun Vitacura Belediyesi arasında imzalanan işbirliği protokolünde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nun dünyanın dört bir tarafında kardeş şehirler edindiğini aktararak “ Beyoğlu, Türkiye ve İstanbul’un olduğu kadar dünyanın da bir özetidir,” dedi...

Beyoğlu Belediyesi ile Şili’nin başkenti Santiago’nun Vitacura Belediyesi arasında imzalanan işbirliği protokolünde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nun dünyanın dört bir tarafında kardeş şehirler edindiğini aktararak “ Beyoğlu, Türkiye ve İstanbul’un olduğu kadar dünyanın da bir özetidir,” dedi.


BEYOĞLU- Beyoğlu Belediyesi ile Şili’nin başkenti Santiago’nun Vitacura Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Beyoğlu Belediye Başkanlık Binası’nda gerçekleşen törende işbirliği anlaşmasını Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Santiago’nun Vitacura Belediye Başkanı Raul Torrealba del Pedregal imzaladı. İki belediye protokolle, birbirlerinin deneyimlerinden yararlanırken özellikle kültür, sanat ve ekonomi alanlarında işbirliği yapacaklar.


BEYOĞLU, DÜNYANIN FARKLI COĞRAFYALARINDA KARDEŞ EDİNİYOR
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan törende yaptığı konuşmada uzak coğrafyadan Güney Amerika’dan konuklar ağırladıklarını belirtereki,” Beyoğlu, dünyanın dört bir tarafında kardeş şehirler ediniyor. Beyoğlu, Türkiye ve İstanbul’un olduğu gibi dünyanın da bir özeti. Dünyanın farklı coğrafyalarında edindiğimiz kardeş şehirlerle hem tecrübelerimizi arttırmak hem de bölüşmek niyetindeyiz. Güney Amerika kıtasından da böyle bir kardeşimiz olacak,” diye konuştu.


DEMİRCAN’I ŞİLİ’YE DAVET ETTİ
TC. Dışişleri Bakanlığı Santiago Büyükelçiliği ve Santiago Büyükelçisi Naciye Gökçen Kaya’nın görüşmeleri neticesinde daha önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Santiago ziyareti sırasında İstanbul’a davet ettiği Santiago’nun Vitacura Belediye Başkanı Raul Torrealba del Pedregal, Beyoğlu Belediyesi ile imzalanan işbirliğini değerlendirerek, iki belediyenin deneyimlerini paylaşacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Pedregal, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı önümüzdeki Kasım ayında Santiago’ya davet ederek, “Önümüzdeki süreçte belediyelerimiz arasındaki işbirliklerini geliştirerek kardeş şehir anlaşmasına imza atacağız.’’ Diye konuştu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER