Anasayfa >

Diğer Haberler >

"Vialand"e uluslararası ödül!

"Vialand"e uluslararası ödül!

22 Nisan 2015 Çarşamba, 10:25:35
Vialande uluslararası ödül!
İstanbul'daki alışveriş ve eğlence merkezi Vialand, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi'nin (ICSC) Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri'nde jüri özel ödülünü elde etti.

ICSC tarafından İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen ödül töreninde Vialand, "Avrupa'nın En Özellikli Perakende Projesi" kategorisinde jüri özel ödülünün sahibi oldu.

 

 

 

Ödül töreninin ardından AA muhabirine konuşan Vialand Genel Müdürü Tolga Alişoğlu, ICSC tarafından düzenlenen yarışmada Vialand'in bu sene Avrupa genelindeki birçok projeyi geride bırakarak finale kaldığını dile getirdi. Alişoğlu, şunları kaydetti:

 

 

 

"Gerek istihdam gerek ekonomiye yarattığımız katkıyı göz önünde bulundurduğumuzda, Türkiye ekonomisine büyük bir katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Diğer taraftan Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) entegrasyonu da gündemde. Bu tarz ödülleri ülkemize getirmek bizim bu entegrasyonumuzu, AB standartları içinde yer aldığımızın ve bu standartları yükselttiğimizin önemli bir göstergesi. Bu ödülü Türkiye'ye getirdiğimiz için biz de çok mutluyuz."

 

 

 

Ödül töreninin, ICSC'nin Londra'da düzenlediği 2 günlük bir konferans kapsamında gerçekleştiğini ve Vialand'in bu konferansta temsil edildiğini belirten Alişoğlu, "Avrupa çapında, bütün alışveriş merkezlerinin katıldığı bir konferans yapıldı. Buradaki görüşmelerde de artık alışveriş merkezlerinin eğlence ile birleşmesi gerektiğinin, alışverişin de bir eğlence olduğunun ve ülke ekonomilerine çok büyük katkı sağladığının tekrar üzerinde duruldu. Biz zaten alışveriş ile eğlencenin birleşmesini birkaç yıl önce projemizle gerçekleştirdiğimiz için, Vialand şu anda Avrupa'daki trendin öncüsü haline geldi" diye konuştu.

 

 

 

Vialand'in Avrupa'nın en büyük kentsel dönüşüm alanı üzerinde 650 milyon dolarlık bir yatırımla yaklaşık 2 yıl önce hayata geçirildiğini anımsatan Alişoğlu, "Vialand, içinde Türkiye'nin ilk ve tek tema parkı olan, alışveriş merkezi, oteli ve rekreasyon alanı bulunduran, Türkiye'nin en büyük eğlence ve perakendecilik konsepti" dedi.

 

 

 

Toplam 600 bin metrekarelik bir alanda konumlanan Vialand'i geçen yıl 22 milyon kişi ziyaret etti. Merkez, bu yıl ise 30 milyon ziyaretçi hedefliyor.

 

 

 

ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri, daha önceden kurulmuş, yeni, yenilenmiş ve genişletilmiş alışveriş merkezi projelerine veriliyor. Ödüller kapsamında ICSC jürileri, finale kalan merkezleri tek tek gezerek bireysel değerlendirmelerde bulunuyor.

 

 

 

Kar amacı gütmeden 1957 yılında kurulan ICSC, perakende emlak sektöründe hizmet veren mal sahipleri, geliştiriciler, kiracılar, yatırımcılar, perakendeciler ve sağlayıcılardan oluşan küresel bir ticaret derneği. Dünya genelinde 100 ülkeden 68 binden fazla, Avrupa'da da 45 ülkeden 7 binin üzerinde üyesi bulunuyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER