Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ordu Giresun Havalimanı Arapların Karadeniz'e ilgisini artırdı!

Ordu Giresun Havalimanı Arapların Karadeniz'e ilgisini artırdı!

20 Nisan 2015 Pazartesi, 12:51:25
Ordu Giresun Havalimanı Arapların Karadenize ilgisini artırdı!
Avrupa ve Türkiye'nin deniz doldurularak inşa edilen tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın bitmeden yabancı yatırımcıların Karadeniz'e olan ilgisinin arttığı bildirildi.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapımı tamamlanmak üzere olan Ordu-Giresun Havalimanı dolayısıyla turizm yatırımcılarının Ordu'ya gelmeye başladığını söyledi.

 

 

 

Bölgede özellikle son 7-8 aydır gözle görülür bir hareketliliğin olduğunu belirten Balkanlıoğlu, yapacakları tanıtımlarla bu ilginin daha da artmasını sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

 

 

 

Özellikle mayıs ayı içerisinde açılması beklenen Ordu-Giresun Havalimanı'nın ardından Ortadoğu'dan bölgeye yoğun bir turist akışı beklendiğini ifade eden Balkanlıoğlu, şu ana kadar yabancı turistlerin Karadeniz'e geldiklerinde Trabzon ve Rize'yi tercih ettiğini anımsatarak, şöyle devam etti:

 

 

 

"İnşallah biz de bundan sonra bu paydan faydalanmak istiyoruz. Bizim amacımız, bu illerle pastayı paylaşmak değil sadece pastayı büyütmek. Şundan eminiz ki havalimanı bölgenin istihdamına çok büyük katkı sağlayacak. Hatta kalkınmasına ve gelişmesine şimdiden hizmet etmeye başladı."

 

 

 

Havalimanı sayesinde Ordu ve Giresun illerinin daha fazla yatırımcı alacağını ve yabancı turistlerin programlarında bu illerin artık olmasını beklediklerini vurgulayan Balkanlıoğlu, "Bu sayede sadece fındığa dayalı bir ekonomiden ya da tek taraflı bir ekonomiden bu illerimiz kurtulmuş olacak. Bilindiği üzere turizm çok sayıda kaleme iş veriyor" diye konuştu.

 

 

 

 Araplar 100'ün üzerinde konut aldı

 

Öte yandan Ordu-Giresun Havalimanı'nın yapımına başlamasının ardından Arap iş adamları tarafından Ordu'da 100'ün üzerinde konut alındığını bildiren Vali Balkanlıoğu, "Genellikle Akkuş, Ünye, Fatsa ve Kabadüz ilçelerimizde bu konutlar alındı. Arapların, aynı zamanda 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda da arazi arayışları sürüyor" şeklinde konuştu.

 

 

 

Vali Balkanlıoğlu, bu rakamın bir yıl içerisinde 600, 700 civarına ulaşmasını beklediklerini sözlerine ekledi. AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER