Anasayfa >

Diğer Haberler >

Uluslararası Yatırım Zirvesi İstanbul'da yapılacak!

Uluslararası Yatırım Zirvesi İstanbul'da yapılacak!

15 Nisan 2015 Çarşamba, 16:15:28
Uluslararası Yatırım Zirvesi İstanbulda yapılacak!
Ortadoğu Ekonomi Platformu ve İstanbul Yatırım Derneği iş birliğiyle düzenlenen "Uluslararası Yatırım Zirvesi" İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Vodafone'un Teknoloji ve Mobil İletişim sponsoru olduğu zirveye ilişkin yapılan açıklamaya göre, körfez sermayesinin uluslararası yatırım fonları ve yatırımcıları, Türkiye'ye yatırım yapmış uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticileri ve Türkiye hükümetinin en üst düzey temsilcileri 29 Nisan ile 30 Nisan tarihlerinde düzenlenecek "Uluslararası Yatırım Zirvesi"nde bir araya gelecek.

 

 

 

Ortadoğu Ekonomi Platformu ve İstanbul Yatırım Derneği iş birliğiyle bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek "Uluslararası Yatırım Zirvesi", Katar, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden enerji, teknoloji ve inşaat alanında karar verici yatırımcıları ağırlayacak.

 

 

 

Başta Katar Yatırım Otoritesi Fonu Başkanı Şeyh Abdullah Al Thani olmak üzere toplam 1,5 trilyon dolarlık Körfez yatırım fonlarını yöneten katılımcılar iki gün sürecek zirvede, Türkiye'ye yatırım yapmış uluslararası şirketlerin ve fonların yöneticileri ve Türkiye hükümetinin en üst düzey temsilcileri ile görüşme, fikir alışverişinde bulunma ve Türkiye'deki fırsatları değerlendirme imkanı bulacak.

 

 

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Yatırım Derneği Başkanı Mehmet Ulusoy, amaçlarının Türkiye'nin ve İstanbul'un küresel bir yatırım merkezi haline gelmesine katkı sağlamak olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

 

 

 

"Körfez'in önde gelen yatırımcılarını, Türkiye'ye yatırım yapmış şirketlerin üst düzey yöneticileri, bürokrasinin ve hükümetimizin önde gelen isimleriyle buluşturarak İstanbul'un cazibesini herkese göstermek, yeni yatırımların yolunu açmak istiyoruz. Geçen seneki zirveye, hükümetimizi temsilen Enerji, Ekonomi ve Çalışma Bakanlarımız katıldı. Körfez'in önde gelen yatırımcılarıyla görüştüler. Bu sene de geniş katılımla benzer bir ortam yaratacağız. Böylece hem İstanbul'un hem de Türkiye'nin gücüne güç katacağız."

 

 

 

Ortadoğu Ekonomi Platformu Başkanı Erdin Özel ise "Türkiye'nin güçlü ve istikrarlı ekonomik yapısı tüm dünyada takdir edilen siyasi duruşu ile yatırımcılar için cazibe merkezi olmuş ve yatırımların güvenli limanı haline gelmiştir. 2015 yılı yatırım yılı olacaktır. Önümüzdeki günlere körfez menşeili fonlar ülkemizde büyük yatırımlara imza atacaklardır" değerlendirmesinde bulundu.

 

 

 

"Enerji", "İnşaat", "Teknoloji" ana başlıkları altında gerçekleştirilecek zirvede, "Küresel Yatırım", "Teknoloji Yatırımları-4G", "Mega Projeler ve Gayrimenkul Yatırım Fırsatları", "Türkiye'de Enerji Fırsatları ve Süreç" ve "Televizyon ve Eğlence Sektöründe Büyük Prodüksiyonlar ve Yatırımlar" başlıkları altında özel oturumlar da düzenlenecek. AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER