Anasayfa >

Diğer Haberler >

Sanatın havuzdaki yansıması: Craig Bragdy Design!

Sanatın havuzdaki yansıması: Craig Bragdy Design!

15 Nisan 2015 Çarşamba, 10:59:08
Sanatın havuzdaki yansıması: Craig Bragdy Design!
Fantasia Seramik’ten yüzme havuzları için heyecan verici ve göz alıcı tasarımlar…

Mozaik ve seramikleriyle dünya çapında beğeni toplayan Craig Bragdy Design, Fantasia Seramik temsilciğiyle Türkiye’de el yapımı sanatsal havuz tasarımlarına imza atıyor. Eşsiz renk ve desen harmonisiyle tabloları andıran seramik kaplamalar yaratan Craig Bragdy Design, havuz dekorasyonlarına karakter ve kişisellik katıyor…

 

 

Fantasia Seramik’ten yüzme havuzları için heyecan verici ve göz alıcı tasarımlar… Mozaik ve seramikleriyle dünya çapında beğeni toplayan Craig Bragdy Design, Fantasia Seramik temsilciğiyle Türkiye’de el yapımı sanatsal havuz tasarımlarına imza atıyor. Eşsiz renk ve desen harmonisiyle tabloları andıran seramik kaplamalar yaratan Craig Bragdy Design, havuz dekorasyonlarına karakter ve kişisellik katıyor…

 

Dünyanın en iyi markalarının özgün koleksiyonlarını bünyesinde barındıran Fantasia Seramik, Craig Bragdy Design havuz seramikleriyle yüzme havuzu tasarımlarında yeni bir dönem başlatıyor. İstenilen renk ve modellerde tasarlanabilen el yapımı seramikler, üç boyutlu görünümleriyle de havuzlarda etkileyici bir atmosfer oluşturuyor.

 

Zengin renkleri, dokunma duyusuna hitap eden cilaları ve komplike desenleriyle ön plana çıkan tasarımlar kil, doku, oksitler, sırlar ve perdahlar kullanılarak yapılıyor. Tasarımların temelini müşterilerin beğeni ve isteklerinin oluşturduğu seramik modelleri, uygulanacağı mekanın renkleriyle uyum sağlayarak görsel bir bütünlük oluşturuyor. Her tasarımın benzersiz bir bütünlüğe sahip olduğu seramikler, siparişi veren müşteriye özel olup başka hiçbir proje için kopyalanmıyor. Bu özellikle birlikte Craig Bragdy Design, kişiye özel yüzme havuzu tasarımlarını eşsiz kılarak, benzersiz bir görsel şov sergiliyor. İngiltere Seramik Araştırma Merkezi onaylı yüksek kaliteli malzemelerin kullanıldığı projeler, Craig Bragdy Design’ın deneyimli sabitleme ustalarının killeri, el yapımı çizimlerin üzerinde yine elle şekillendirmeleriyle oluşuyor. Şekillendirme işlemi sırasında sıvı kil ve oksitler kullanılarak üç boyutlu görünüm derecesi elde edilen tasarımlar, en ince dokulara kadar itinayla işleniyor.

 

İstenilen tasarımı oluşturan parça ve seramiklerin boyutları oldukça küçük mozaiklerden oluşarak en ufak detayın bile kusursuz bir şekilde işlenmesini sağlıyor. Her bir seramik pişirme işleminden önce dikkatle numaralandırılarak yapılacak modele göre düzleştirilip eserin karakterine uygun hale getiriliyor. Pişirme uygulaması sonrasında ise eserin tamamı zemine düz bir şekilde çıkartılarak uzman sabitleyiciler tarafından işlenmeye başlanıyor. Ekstrem koşullar söz konusu olmadıkça tüm tasarım aşamaları, bir akış ve sürekliliğin sağlanması için tek bir bütün halinde gerçekleştiriliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER